středa, 09 září 2020 07:19

Kluky u Písku - pozvánka a organizační informace

Závodem v Klukách u Písku se šampionát Junior MX přehoupne do své druhé poloviny a tak se dá očekávat boj o každý bod. Jihočeské závodiště prověřil v polovině června hvězdně obsazený závod Krajského přeboru a tak jsme si jisti, že se junioři mohou těšit na kvalitní a hezky připravenou trať.

Na startu budou opět chybět někteří ze závodníků, jenž bojují o evropské či světové body v Itálii, ale jak se potvrdilo v Horšovském Týně, na atraktivnosti závodů tento fakt nic neubírá.

Favorité ve třídě do 85 ccm jsou jasní – prozatímní lídr Julek Mikula disponuje náskokem dvaceti bodů před Víťou Markem a na jejich očekávaný souboj se mohou jistě těšit i diváci v Klukách. Pořadí na třetím a čtvrtém místě slibuje také velkou bitvu. Třetí je Jirka Klejšmíd o bod zpět Tomáš Ptáček, i tito dva jezdci dokáží ukázat adrenalinovou jízdu plnou ostrých soubojů.

Třída do 65 ccm má zatím jasného krále a tím je Stanislav Pojar, který vládne startovnímu poli s náskokem taktéž dvaceti bodů. Standa našel přemožitele pouze na „bahnitém bojišti“ v Kaplici. Druhým je David Widerwill, jenž má na druhé místě také obří náskok sedmadvaceti bodů na třetího Slováka Maxima Zimmermana, za kterým je o pouhý bod čtvrtý Jan Veselý, kterého stíhá se ztrátou čtyř bodů Matyáš Výleta.

„Padesátky“ jsou zatím pod vedením Josefa Vrtala, jenž má dvanáctibodový náskok na Hugo Branta. O bronzový stupínek je boj mezi třetím Dominikem Hasoňem, jehož nahání s odstupem jediného bodu smolař z Horšovského Týna Patrik Nohavica. Na pátém místě se drží Sebastian Pacovský.

Třída 125 ccm 2T má od začátku šampionátu v Petru Rathouském jistotu, že pokud dojede, tak vyhraje. Plný počet pětadvaceti bodů nezískal pouze v Kaplici, kde mu vypověděl službu motocykl a závod nedokončil. Navíc Martin Venhoda, jenž dokázal s Rathouským držet krok a vyhrál zmíněný závod v Kaplici, bojuje v Itálii o evropské body. Druhý v pořadí je Adam Máj, který drží náskok devatenáct bodů na Luďka Černého. Čtvrtý je Venhoda a pátý David Vondrák.

Petr Rathouský byl jedním z jezdců, kteří se po závodu v Horšovském Týně přesunuli do Pacova, kde zažil velmi úspěšný závod i na “velkém mistráku“. Petr k hektickému víkend prozradil Bylo to náročné, i když jsem měl na juniorském závodě menší konkurenci, musel jsem se snažit hlavně ve druhé jízdě, kdy jsem odstartoval druhý za Adamem Májem. Trvalo mi asi tři kola, než jsem se přes něj dostal. Po předjetí Adama jsem si udělal menší náskok.

Druhý den v Pacově jsem přesedlal na „250tku“. Byl jsem velice překvapený, že jsem se už v ranní kvalifikaci umístil na druhém místě. Na závod jsem se opravdu těšil. V první jízdě jsem odstartoval na druhém místě. Hned ve třetí zatáčce jsem udělal chybu a propadl se o pár příček. Snažil jsem se dostat zpět do top 3, což se mi povedlo a dokázal jsem se udržet až do cíle. V druhé jízdě jsem odstartoval na prvním místě, bohužel se mi do příjezdu druhého kola zasekl kámen do pedálu zadní brzdy, kdy mi začala motorka sama brzdit. Po vyndání kamene v depu pro mechaniky, jsem vyjel kolem dvacátého  místa. Dokázal jsem ztrátu stáhnout na čtvrté místo, i když už jsem na sobě trochu cítil únavu. Bohužel v předposledním kole jsem spadl v poslední sjezdu před cílem a nakonec jsem dojel na šestém místě. Za celkové čtvrté místo jsem byl velice rád.“

Petr Rathouský je jezdcem Orion Racing Teamu a je tak kolegou legendy domácího motokrosu Petra Bartoše „Petr mě hlavně povzbuzuje a hecuje, což mi opravdu pomáhá, také mě bere na trénink do Itálie. Intenzivně spolu však netrénujeme, protože jezdím hlavně s Petrem Masaříkem,“ uvádí ke zkušenému týmovému kolegovi.

A jak se Těší na sobotní závod v Klukách? „Na  trati v Klukách jsem ještě v životě nebyl, takže jsem moc zvědavý, jak bude připravená, a už se velice těším.“

Ve třídě MX2 vede Jan Wagenknecht, jenž drží vedení před Adamem Duškem, tito dva své vedoucí pozice potvrdili nádherným soubojem v obou rozjížďkách v Horšovském Týně a pokračování bitvy očekáváme i v Klukách. Třetí v pořadí Radim Kraus získal prozatím 81bodů. Na čtvrtém je Tomáš Švirák a pátém další Tomáš tentokrát Pikart.

V sobotu 12.9. přijeďte na závodiště do Kluků u Písku a užijte si Mezinárodní mistrovství České repubilky juniorů.

 

Prosíme o dodržování všech opatření a pokynů k zamezení šíření onemocnění COVID 19. Děkujeme.