neděle, 09 červen 2019 20:39

Report Karlín 2019: Třetí závod sezony

Třetí závod juniorského mistrovství České republiky nabídl skvělou podívanou, příjemné počasí a hezky připravenou trať v Karlíně u Čejče. Ve třech z pěti závodních tříd jsme viděli netradičního vítěze. A někde se bohužel i padalo. Jak závody skončily? Začtěte se.

50ccm

I po třetím závodě sezony vede třídu nejmenších závodníků Slovák Maxim Zimmerman. Ovšem tentokrát v Karlíně nebyl nepřekonatelný. Jel skvěle, ale dvě první místa mu vyfoukl maďarský jezdec Katoha Ároh, který se na MMČR juniorů ukázal poprvé. Zimmermanovi tak musela stačit dvě druhá místa, která vybojoval. Třetím nejlepším byl v karlínském závodě Josef Vrtal (SMS Morava), který zajel dvě třetí místa, třetí je i v průběžném hodnocení za druhým Janem Veselým. Tomu se povedl bodově stejný výsledek jako v Jiníně a stále se drží na druhé pozici průběžně, v následujících závodech ale bude muset dávat velký pozor na třetího Vrtala, který na něj ztrácí už jenom čtyři body a postupně ho dotahuje. Pátý celkově byl v Karlíně Ben Ackerl (Motosport Chýnov v AČR), šestý Hugo Brant (Cermen s.r.o.), sedmý Jaroslav Novotný (SMS Praha) a osmý Maďar Paisz Doma. Maďarští jezdci to měli do Karlína blíž než do Jinína nebo Ledče, tak jsme jich na trati viděli více, než v předešlých závodech.

65ccm

Vítězslav Marek (Cermen s.r.o.) navýšil svůj náskok na čele této třídy a přidal na konto další absolutní vítězství. Zatím vede třídu 65 ccm bez ztráty jediného bodu. Jeho týmový kolega David Widerwill (Cermen s.r.o.) nenápadně postupuje nahoru, protože v Karlíně zajel dvě druhá místa, což je zatím jeho nejlepší výsledek po čtvrtém místě v Ledči a třetím v Jiníně, zatím je průběžně třetí v tabulce. Třetí místo celkově v Karlíně patřilo Ferencovi Orlovovi z Maďarska, který je ovšem v průběžné tabulce hodnocení až sedmý, na kontě mu chybí body z prvního závodu sezony. Čtvrtým celkově v Karlíně byl vyhlášen Martin Červena (APD Racing), třetí kluk průběžného hodnocení, kterému ne úplně vyšla druhá rozjížďka, kterou dokončil jako pátý. Ovšem pátý celkově byl v Karlíně Stanislav Pojar (SMS Praha), šestý Elias Erenhöfer (Motosport Chýnov v AČR), sedmý Marek Novák (SMS Praha) a osmý Dominik Čižinský (Cermen s.r.o.). Skvělé jízdy celý den předváděla i jediná holka v závodním poli Karolína Boušková (SMS Morava), která byla v Karlíně celkově devátá. Kluci si na ní příště budou muset dát větší pozor. „Po první jízdě jsem koukal jako blázen. Konečně se vrátilo to správné sebevědomí a dala to na 10. místo z 27. V druhé jízdě to bylo ještě lepší a dala 9. místo. Celkově bere 9. místo. Je to moje malá bojovnice a jsem pyšný a hrdý otec,“ říká Tomáš Bouška.

85ccm

Třetí závod a už potřetí nový vítěz třídy 85ccm. V Karlíně se jím stal maďarský jezdec Noek Zárocz, který bral dvě první místa, i minule v Jiníně jednu jízdu vyhrál, ovšem v té druhé nezískal ani bod, a tak zatím na průběžné první místo nestačí. Druhý v Karlíně byl celkově Jiří Halama (Enduro Klub Semily), povedl se mu tak zatím bezpochyby jeho nejlepší výsledek sezony, před Karlínem byl nejlépe pátý, nyní vybojoval druhé a třetí místo. A třetí celková pozice v Karlíně patřila Jiřímu Klejšmidovi. Třetí je Jirka zatím i v průběžné tabulce výsledků. Čtvrtý byl v Karlíně průběžně vedoucí jezdec tříd 65 a 85ccm Vítězslav Marek (Cermen s.r.o.). „Třetí závod MMČR juniorů v Karlíně nedopadl úplně podle představ. V první jízdě 85ccm Víťa Marek upadl hned po startu a z posledního místa to dokázal dojet „jen“ na šesté místo v cíli. V posledním kole dal ovšem nejrychlejší kolo z celého závodu ze všech jezdců,“ říká manažer týmu Vítězslav Marek. Pátý byl celkově Jakub Nevima (SMS Morava), kterému méně vyšla druhá jízda, šestý Kevin Schneeweis (Motosport Chýnov v AČR) z Rakouska, sedmý Josef Štach (Starling Cross Team) a osmý Slovák Jaroslav Katriňák.

125 2T

Také zde jsme v Karlíně postrádali klasického vítěze. Těsně ale přece tentokrát bral celkové vítězství Maďar Adam Kovacs (Motosport Chýnov v AČR). Bodově byl na tom stejně jako druhý Jan Wagenknecht (Starling Cross Team), ale pravidlo lepší druhé rozjížďky rozhodlo, a Adam se stal celkovým vítězem. Honza se musel v Karlíně spokojit s druhou pozicí. V průběžném pořadí je to zatím obráceně – Wagenknecht první, Kovacs druhý. Celkově třetí byl v Karlíně Petr Rathouský (Orion Racing Team) a splnil to, co on a jeho tým před závody předeslal, vrátil se na pódiová umístění. I v průběžném hodnocení se dokázal vrátit na stupně vítězů – na třetí pozici, o kterou se teď dělí s Martinem Venhodou (Team motokrosová škola). Tomu v Karlíně patřila čtvrtá pozice. Jako pátý v Karlíně skončil Stanislav Vašíček, (Q-Racing Team), šestý Rakušan Simon Breitfuss (Motosport Chýnov v AČR), sedmé místo patřilo Tomášovi Švirákovi (Motosport Chýnov v AČR) a osmé Josefovi Novákovi (Cermen s.r.o.).

MX2 junior

Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) potvrdil svoji formu a vyhrál i další závod, ten v Karlíně. Výsledky v kvalifikaci ale nebyly tak jednoznačné, tak se fanoušci těšili, jak rozjížďky dopadnou. Napínavá byla především první rozjížďka, kde o výsledku rozhodovali i „okolečkáři“. Pádu jednoho pomalejšího jezdce se nedokázal vyhnout Pavel Dvořáček (SMX Racing Team) a vítězství tak bral Dušan Drdaj. Vyhrál i druhou jízdu a Dvořáček byl dvakrát druhý. I ten by byl samozřejmě spokojenější s pozicí lídra, zatím ale porazil Drdaje jenom jednou. Pořád však není nic ztraceno a deset bodů, které ztrácí na vedení, může klidně dohnat. Třetí skončil v Karlíně Jiří Matějec (HT Group Racing Team), který tak zajel nejlepší závod sezony a hlavně se posunul i v průběžném hodnocení, i tam mu patří třetí příčka. Může za to jeho skvělý výkon, jel skvěle i přesto, že byl po nemoci. Trochu mu k dobrému výsledku pomohl i Martin Vondrášek (Haas Racing Team), ten se propadl na průběžné čtvrté místo za Matějce, protože v Karlíně byl až jedenáctý. Dobrý výsledek mu zhatil nepěkný pád na startu první rozjížďky. Do druhé ale nastoupil a dokončil ji jako čtvrtý. Čtvrtý celkově byl v Karlíně ovšem klasifikovaný Daniel Stehlík, pro kterého to byl nejlepší závod sezony, páté místo bral Milan Šturma, i jemu se zatím dařilo nejlépe, šestý skončil Marek Nešpor (KRTZ Motorsport), sedmý Erik Švidra (SMS Morava) a osmý Radovan Gráč ze Slovenska.

Už 6. července se pojede čtvrtý závod MMČR juniorů, tentokrát v jihočeské Kaplici. Těšíme se na vás a na další hezké a napínavé závody!

Záznam závodu z Karlína u Čejče bude odvysílaný premiérově: 17. 6. v 18:50. Reprízy budou následovat 17. 6. ve 22:45, 18. 6. v 9:50, 19. 6. v 16:50, 20. 6. ve 23:45.

Autor: Dominika Nováková