pondělí, 26 září 2022 23:08

Report Karlín u Čejče

Karlín u Čejče hostil v sobotu 24. září další podnik seriálu MMČR juniorů a žen, sobotní závodní den byl radostný především pro motokrosařku Barboru Laňkovou z Orion Racig Teamu, která zvládla vypjatý souboj s Anetou Čepelákovou a získala svůj třetí titul mezinárodní mistryně České republiky kategorie žen.

85 ccm

V kategorii do 85 ccm se první jízda vydařila nejlépe dosavadnímu lídrovi seriálu Markovi Novákovi s číslem 369, který zvítězil před svým největším letošním soupeřem Martinem Červenkou, jenž po boji porazil třetího Davida Widerwilla. Čvrtý dojel Dominik Valter a pátý Adam Hruška. Druhou jízdu opět nejlépe zahájil Marek Novák, jistější výkon ve druhé rozjížďce však podal Martin Červenka a získal plný počet bodů a Marka Nováka odsunul na druhé místo, třetí dojel Valter Dominik, na čtvrté příčce dojel Jan Švandrlík a pátý skončil David Kadleček.

Celkové výsledky:

 1. Martin Červenka 47b.
 2. Marek Novák 47b.
 3. Dominik Valter 38b.
 4. Szymon Masarczyk 30b.
 5. David Widerwill  30b.

65 ccm

Karlín patřil letos suverénovi třídy do 65 ccm slovenskému reprezentantovi Maximu Zimmermannovi, jenž první jízdu opanoval stylem start cíl, za svými zády přivezl s číslem 525 Dominika Hasoně, třetí místo obsadil Josef Vrtal, čtvrtý dojel Tomáš Glogar a pátý Hugo Brant. Druhá rozjížďka se nesla ve stejném duchu jako první, od samého úvodu kraloval Slovák Maxim Zimmermann na Husqvarně, druhé místo vybojoval opět jistý Dominik Hasoň. Na třetím místě dojel Hugo Brant, který v posledním využil zaváhání Tomáš Glogara, jenž dojel nakonec čtvrtý před Patrikem Nohavicou

Celkové výsledky

 1. Maxim Zimmermann 50b.
 2. Dominik Hasoň 44b.
 3. Hugo Brant 36b.
 4. Tomáš Glogar 36b.
 5. Josef Vrtal 31b.

50 ccm

Rakušan Elias Eder v první jízdě nejmenších závodníků ve třídě do 50 ccm ovládl rozjížďku před svým největším pronásledovatelem letošní sezóny Davidem Podešvou, třetí místo obsadil Matej Masár ze Slovenska před Pavlem Motisem. První pětku uzavřel Eddi Haustein na stroji Gas Gas. Druhou rozjížďku opět nejlépe rozjel Elias Eder, celý sedm kol před sebe nikoho nepustil a připsal další plný počet bodů, druhou příčku obsadil opět David Podešva před Matejem Masárem. Čtvrté místo obsadil Oskar Walter a pátý dojel Martin Michalík.

Celkové výsledky

 1. Elias Eder 50b.
 2. David Podešva 44b.
 3. Matej Masár 40b.
 4. Oskar Walter 32b.
 5. Martin Michalík 31b.

Ženy

V kategorii žen se již od kvalifikačního tréninku ukazovalo, že nás čeká dramatická bitva o titul i boj o umístění na stupních vítězů sobotního závodu. V první rozjížďce od úvodu prokazovala své kvality Rakušanka Elena Kapsamer, která na svém stroji Gas Gas v barvách Motosportu Chýnov precizní jízdou budovala svůj náskok před zbytkem startovního pole, o druhé místo sváděla boj Barbora Laňková se Sarah Schnelzer, kterou nakonec porazila o necelou vteřinu a srovnala tak bodový zisk v seriálu s dosavadní vedoucí motokrosařskou Anetou Čepelákovou, která v úvodní rozjížďce obsadila šestou pozici. Čtvrtou příčku vyjela Kristýna Tomišková a pátá byla Alina Barthel. Do poslední rozjížďky letošní sezóny kategorie žen najížděly na start s největším očekáváním tři aspirantky na titul MMČR Aneta Čepeláková, Barbora Laňková a Sarah Schnelzer. Od úvodu však nejlépe do závodu vyrazila Elena Kapsamer, za jejíž zády jela Aneta Čepeláková na Yamaze, třetí Barbora Laňková a čtvrtá Sarah Schnelzer, v průběhu jízdy se na druhou příčku dostala Sarah Schnelzer před Anetu Čepelákovou a čtvrtou Barborou Laňkovou. V šestém kole Barbora Laňková překonala Anetu Čepelákovou a do konce rozjížďky jí udržela za svými zády a zajistila si tak zisk mezinárodního mistra České republiky pro rok 2023 kategorie žen. Rozjížďku ovládla Elena Kapsamer před krajankou Sarah Schnelzer, třetí Barborou Laňkovou, čtvrtou Anetou Čepelákovou a pátou Kristýnu Tomiškovou.

Celkové výsledky:

 1. Elena Kapsamer  50b.
 2. Sarah Schnelzer  42b.
 3. Barbora Laňková  42b.
 4. Kristýna Tomišková  34b.
 5. Aneta Čepeláková  33b.

Výsledky seriálu MMČR

 1. Barbora Laňková  241b.
 2. Aneta Čepeláková  239b.
 3. Sarah Schnelzer  221b.
 4. Elena Kapsamer  200b.
 5. Kristýna Tomišková  196b.

125 ccm 2T

Při neúčasti Julka Mikuly byl jasným favoritem závodu Víťa Marek, který svou roli potvrdil a připsal si vítězství v obou rozjížďkách, navíc se opět dokázal prosadit i v celkové klasifikaci spojené kategorie 125 ccm 2T a MX2 a potvrdil tak, že letošní titul ve třídě do 125 ccm 2T je ve správných rukou. Druhé místo v úvodní rozjížďce obsadil Ladislav Eliáš před Tomášem Ptáčkem, čtvrtou příčku získal Jaroslav Patra a pátý dojel David Lupač. Ve druhé rozjížďce za Víťou Markem skončil Jaroslav Patra před Jakubem Jaklem. Čtvrté místo obsadil Ladislav Eliáš a pátý David Lupač.

Celkové výsledky

 1. Vítězslav Marek  50b.
 2. Jaroslav Patra  40b.
 3. Ladislav Eliáš  40b.
 4. Jakub Jakl  35b.
 5. Tomáš Ptáček 35b.

Výsledky seriálu MMČR

 1. Vítězslav Marek  326b.
 2. Julius Mikula  266b.
 3. Tomáš Ptáček  221b.
 4. Ladislav Eliáš  209b.
 5. Jaroslav Patra  180b.

MX2

Ve třídě MX2 měl nejlepší úvod závodu již jistý mistr Tomáš Pikart, jenž vévodil závodu více než polovinu rozjížďky, nakonec se však musel sklonit před vítězným Adamem Májem s číslem 202. Třetí místo v rozjížďce obsadil Daniel Mandys, čtvrtý byl Jiří Matějec a pátý Jaroslav Katriňák. Ve druhé rozjížďce nejlépe vyrazil Jiří Matějec a po celou jízdu před sebe nikoho ze svých pronásledovatelů nepustil, za svými zády udržel druhého Daniela Mandyse, třetí dojel Jaroslav Katriňák, čtvrtý byl vítěz první rozjížďky Adam Máj a pátý David Vondrák.

Celkové výsledky:

 1. Jiří Matějec  43b.
 2. Adam Máj  43b.
 3. Daniel Mandys  42b.
 4. Jaroslav Katriňák  36b.
 5. David Vondrák  30b.

Výsledky seriálu MMČR

 1. Tomáš Pikart 304b.
 2. Daniel Mandys 263b.
 3. Adam Máj 259b.
 4. Luděk Černý  201b.
 5. Jaroslav Katriňák  194b.