pondělí, 15 srpen 2022 22:32

Pozvánka: Kluky u Písku

Po více jak měsíční pauze pokračuje seriál MMČR juniorů a žen v Klukách u Písku. Jihočeská trať Kloucká Hořice letos hostí i seniorský seriál Kůta MMČR v motokrosu a tak pořadatelé věří, že junioři dostatečně otestují připravenost hlinito-písčité tratě o délce 1700 metrů a sobotní závod juniorských nadějí se tak stane malou generálkou před říjnový „velkým mistrákem“.

Pořadatelský tým v areálu již několik dní usilovně připravuje závodní trať, na které pracuje i těžká technika, přípravy vrcholí v zázemí sloužící pro jezdce a jejich doprovod a v neposlední řadě je v areálu mnoho práce i v místech sloužících pro diváky, kteří se přijdou na souboje nejlepších domácích juniorských naději a žen podívat.

Na závodech očekáváme ty největší domácí hvězdy, které mezi sebou svedou bitvy o každý mistrovský bod. Kategorie 125 ccm 2T a MX2 má před sebou poslední tři podniky. Ve stopětadvacítkách vede Julek Mikula, kterému se letos vydařila sezóna i na evropské scéně, kde v kategorii EMX 125 obsadil celkové velmi dobré šesté místo, s minimální ztrátou jej následuje dvojice z týmu Cermen, Víťa Marek a Tomáš Ptáček. Ve třídě MX2 kraluje zatím Tomáš Pikart z NEW2 PROJECT týmu, před druhým Adamem Májem a třetím Danielem Mandysem.

Kategorii do 50 ccm prozatím vede David Podešva, před Rakušanem Ederem a Slovákem Masárem. V pětašedesátkách vede prozatím slovenský reprezentant Maxim Zimmermann, před Hugo Brantem, který i letos ukazuje, že jeho velmi dobré výsledky v loňské premiérově sezóně ve třídě do 65 ccm nebyly náhodné a v každém závodě patří mezi nejrychlejší. Třetím jezdcem průběžného pořadí je Josef Vrtal.

V kategorii do 85ccm mají za sebou jezdci již šest podniků vzhledem k tomu, že jedou i při „velkém mistráku“ a prozatímním lídrem seriálu je s číslem 369 jedoucí Marek Novák, který se bude snažit uhájit svůj náskok před druhým Martinem Červenkou a třetím Stanislavem Pojarem.

Ve třídě žen zatím vede Barbora Laňková, kterou však pronásleduje Aneta Čepeláková se ztrátou pouhých sedmi bodů, třetí je zatím Rakušanka Sarah Schnelzer a na závodní trať se také po zranění vrátila další Rakušanka Elena Kapsamer, která vyhrála obě rozjížďky v posledním závodě v Rudníku.