Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Motosport na dosah - Motokrosový kroužek v Klatovech.

Motokrosové kroužky vytvořené ERWO Jinín s podporou ČOV slouží především pro volný čas dětí a mládeže v oblasti sportovní výchovy, diciplíny motokros. Akce tak budou sportovní výchovou dětí a mládeže formou náboru, soustředění, běžného  trénování, včetně zimní přípravy v tělocvičně.

Při motokrosovém kroužku je náplní výuka jízdy na motorce, fyzická a psychická příprava, výuka pravidel, první pomoc, chování se na závodišti a vše, co souvisí s motokrosovým sportem. Zimní příprava v tělocvičně slouží k fyzické zdatnosti členů a provádění cviků, které jsou nedílnou součástí pro jízdu na motorce v terénu. Dětský motokros vznikl v ČR v roce 1989, kdy se zrodila myšlenka začít učit jezdit malé děti na motokrosové motorce. První krůčky jízdy na motorce a stanovení věkové hranice sledoval projekt ve spolupráci s lékařem, který po několika letech vyhodnotil min. věkovou hranici dovršení pěti let. Dětský motokros je poměrně mladá disciplína, o kterou je mezi mládeží velký zájem. Zájmem AČR je zpřístupnit motokrosový sport dětem a mládeži, rozšířit základnu jezdců, a to na motokrosových kroužcích nebo na závodech. V současné době jsou vybudovány motokrosové kroužky v Klatovech, ve Vranově u Brna, Mostě, Jiníně u Strakonic, Petrovicích u Karviné. Kontakty naleznete na stránkách www.ERWO Jinín.cz. Motokrosový kroužek Klatovy je u zázemí prodejny motorek Vizinger - Luby 281, kde je vybudována nová dráha pro tyto malé děti se zájmem naučit se jezdit na malé motorce v terénu. Více naleznete na firemních www.stránka www.VVMX450.eu. Předností nově vzniklých motokrosových kroužků je možnost výuky, zapůjčení motocyklů, výstroje, pohonných hmot, použití areálu dráhy a personálu, vše zdarma. Motokrosové kroužky jsou vybaveny dvoutaktními motocykly YAMAHA 50 PV, CSM 50 (CSM jsou dnes v konkurenci výrobců padesátek na prvním místě v kvalitě, ale hlavně v nabídce šesti typů motocyklů motokross 50 ccm. Žádná firma nenabízí tak širokou nabídku typů. Motorky jsou vyráběny v různých variantách kol s motory o různých výkonech, vzduchem a vodou chlazené) a doplněny čtyřtaktními padesátkami od dodavatele z Asie. Pro mládež jsou i ostatní motokrosové kroužky jmenované v článku také vybaveny stejným materiálem a vše je pro děti zdarma. Vybavenost motokrosových kroužků je profesionální technikou a zázemím.

Navštivte naše kroužky a vyzkoušejte si jízdu na malé motokrosové motorce. Těšíme se na vaše děti a uděláme vše, abyste byli spokojeni. Za motokrosové kroužky Václav Vizinger.
zpátky nahoru