První závod přivítal velké množství závodníků i diváků!

V sobotu 11. května 2024 se na motokrosovém závodišti v Dolních Heřmanicích uskutečnil první podnik MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024! Dolní Heřmanice patří mezi oblíbené tratě a plné startovní rošty ukázaly, že tomu tak opravdu je. Ve všech třídách jsme mohli vidět zajímavé souboje, spoustu předjíždění, ale i několik pádů. Jak si vedli jednotliví jezdci?

Stejně jako v loňském roce připravil pořadatelský tým ve spolupráci se Studio4Event živé přenosy prostřednictvím Youtube. Zpětně se na závod a zajímavé momenty můžete podívat na našem Youtube kanále. https://www.youtube.com/watch?v=LiineVDEyUQ

OPEN MČR 65 ccm

Celkovým vítězem závodu se stal Tomáš Glogar (JB MX Racing), který získal plný počet padesáti bodů a nenašel v sobotním závodě přemožitele. Výborný výkon předvedl také slovenský závodník Matej Masár (Motoškola Racing 99), který skončil na celkovém druhém místě. Velký bodový souboj nastal mezi třetím až pátým jezdcem v pořadí, kdy se mohl každý z nich postavil na pódiový stupínek. Třetím nejlepším se nakonec stal David Podešva (WMZ Racing Team). Čtvrté místo si z Heřmanic odvezl Šimon Malec ze Slovenska a pátým nejlepším se stal Milan Rubeš (JB MX Racing). Oba starty do závodních rozjížděk se nejlépe povedly rakouskému závodníkovi Eliasovi Ederovi (Motosport Chýnov v AČR), který bral dva holeshoty. V první rozjížďce dojel druhý, ale ve druhé ho zklamala technika a ze závodu byl nucen odstoupit. 

MČR 85 ccm

Třída pětaosmdesátek je i v letošním roce vypsána jako národní. Jezdci ze zahraničí se závodu mohou zúčastnit, ale jejich výsledky se nezapočítávají do průběžného hodnocení. Vítězství v závodě získal slovenský závodník Maxim Zimmerman (MTX Racing Team), který ukázal výbornou rychlost a závod mu posloužil jako skvělý trénink na mezinárodní scénu. Druhé místo celkově získal český reprezentant Jan Veselý (Anette Racing Team klub AČR), který se jako první Čech ve třídě ujmul červené tabulky. Se třetím místem odjel z Heřmanic východočeský závodník Hugo Brant (Cermen KTM Racing Team). Hugo bral oba holeshoty a zapsal se do vedení tabulky nejlepších startérů ve třídě. Čtvrtou pozici s pětatřiceti body bral Ondřej Ludvík (KRTZ motorsport) a o pouhý bod méně získal pátý Zdeněk Buštík (LutcarTeam), který přišel o větší množství bodů po pádu. První rozjížďku zcela ovládl Matyáš Výleta (KRTZ motorsport). Ze druhé musel odstoupit po větším pádu po startu.

OPEN MČR 125 ccm 2T

Vítězství a červenou tabulku pro lídra seriálu si z Heřmanic odvezl po výborném výkonu Tomáš Ptáček (TerraPro Racing). Tomáš na svém italském stroji TM předvedl výborné výkony a souboje se soupeři v obou jízdách. V jízdě číslo dva bral holeshot, v té první to byl Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Celkově druhým nejlepším jezdcem byl Polák Seweryn Gazda (KMP Honda Racing), který o pouhé dva body překoval rychlého Martina Závrského (NEW2 Project), kterému výborně sedla druhá jízda. Při objíždění okolečkářů však došlo k mírnému kontaktu a umožnil předjetí Ptáčkovi. Čtvrtým nejlepším závodníkem se stal Marek Novák. Marek se určitě bude řadit mezi žhavé aspiranty na pódiová umístění. První jízdu ovládl s plným počtem bodů. Pětici nejlepších tentokrát uzavřel Václav Dohnálek (GT2 Motorsport). 

OPEN MČR Ženy

Startovní rošt ve třídě Žen čítal nejméně závodníků na startu. Pozitivní zprávou však byla účast hned několika nových závodnic. Sarah Schnelzer (SMX Racing Team Rudník) z Rakouska předvedla v Heřmanicích výborný výkon! Brala jeden holeshot a dvě jasná vítězství jí poprvé v kariéře zařídily celkové vítězství na MČR a červenou tabulku pro lídra seriálu. Větší souboje sváděly závodnice od druhého až do šestého místa. Tou nejúspěšnější se v cíli stala stříbrná Lucie Simonová (Simpo Racing – ČAM), která udolala bronzovou a téměř domácí závodnici Barboru Laňkovou (Orion Racing Team). Třetí místo v první rozjížďce vyšvihlo Kristýnu Tomiškovou (Team Motokrosová Škola CZ) na celkovou čtvrtou pozici v závodě. Pátá skončila Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team), které na pódiové umístění scházelo pět bodů. Za zmínku stojí i povedený start a holeshot Karolíny Bouškové, která ukázala, že bude brzy bojovat s těmi nejlepšími!

OPEN MX2 Junior

Třída MX2 Junior se z velké části prolíná i se seniorským šampionátem, proto je možné vidět své oblíbence hned několikrát za rok! Dvě druhá místa zajistila Petrovi Rathouskému (Orion Racing Team) první místo v závodě a červenou tabulku pro lídra seriálu. Celkově druhý skončil Radim Kraus. Radim bral v první jízdě holeshot a jízdu také vyhrál. Ukazuje, že kvalitní zimní příprava může přinášet ovoce! Poprvé na juniorském šampionátu se novém týmu výborně představil Jiří Klejšmíd (MX Team Znojmo SD Install Racing), který skončil na celkovém třetím místě. Čtvrtá pozice patřila dalšímu rychlému jezdci v poli, tentokrát navrátilci Tomášovi Pikartovi (NEW2 Project). Pátým nejlepším byl tentokrát Josef Novák (Cermen KTM Racing Team). Holeshot ve druhé jízdě bral nečekaně maďarský závodník Nikolics Boldizsár (Yamaha Motor Austria).

Další závod ze série MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024 je naplánován na sobotu 8. června 2024 na trati v Dalečíně! Sledujte náš Instagram a Facebook, ať vám neunikne žádná informace k závodu!

Kompletní výsledky závodu najdete ZDE. https://casomeric.cz/vysl.php?view=3821&sort=

Kompletní album od Jany Terešákové najdete ZDE.https://eu.zonerama.com/foto134/Album/11447651

TZ Czech MX Junior / Pavel Horák

Foto: Jana Terešáková