Juniorka se přesouvá do Krkonoš

Druhou polovinu seriálu MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen 2023 odstartuje v sobotu 19. srpna 2023 závod v Rudnické rokli! Trať v Rudníku je specifická svým povrchem, ale také výhledem na hory. Místní pořadatelé už nějakou dobu připravují trať, aby splnila ty nejpřísnější jezdecké a promotérské požadavky. Věříme, že se mají jezdci i fanoušci na co těšit! Jaké je průběžné pořadí jezdců po polovině sezóny?

50 ccm

Lídrem nejslabší třídy je po třech odjetých závodech německý závodník Oskar Walter (Motosport Chýnov v AČR). S větší ztrátou drží druhé místo Polák Filip Juszczyk, na kterého dotahuje třetí Adam Prchal (KATMAR s.r.o.). Čtvrté místo drží Jan Salaba (MX KidsAcademy Dobřany z.s.), u kterého se očekává, že bude svádět souboje s pátým Maximem Polou i šestým Markem Kupčíkem (Motosport Chýnov v AČR). Sedmé průběžné místo zaujímá Benedikt Svoboda (Team Motokrosová Škola CZ) a osmý je Ondřej Štros. 

Třída 50 E-bike závodí společně s padesátkami, pouze je hodnocena samostatně. Do třídy letos nastoupilo už pět závodníků. Vedoucím jezdcem je Vojtěch Novotný (Motoxforkids.com klub v AČR), druhý je Hubert Volný a třetí Petr Machalický (Motoxforkids.com klub v AČR).

65 ccm

Přemožitele nenašel ještě ani v jednom závodě Dominik Hasoň (JB MX Racing), který drží červenou tabulku pro lídra třídy. Aktuálně stříbrným jezdcem je Patrik Nohavica, kterého by chtěl přeskočit bronzový Josef Vrtal (ÚAMK Zejax Motoklub Chrudim). S větším bodovým rozdílem se za první trojicí drží Tymoteusz Dabrowski z Polska. Pátým jezdcem průběžného pořadí je Tadeáš Fíla (Dr.K Racing Team). Šestým nejlepším závodníkem je Vojtěch Zendulka (Mark 82 s.r.o.), sedmá je aktuálně závodnice Amálie Anna Kameníková (JB MX Racing) a osmičku nejlepších uzavírá David Podešva (WMZ Racing Team).

85 ccm

V národním seriálu pětaosmdesátek převzal vedení Adam Hruška (MTX Racing Team), kterého by rád bodově dotáhl druhý Matyáš Výleta (KRTZ motorsport), kterému by trať v Rudníku mohla vyhovovat. Třetí místo drží Filip Křivan, který při posledních závodech ukázal, že do nejlepší trojky právem patří. Na čtvrté místo se po Heřmanicích vyhoupl Dominik Čižinský (Testa Racing Team). Uvidíme, s jakým výkonem se předvede pátý David Widerwill (Q Racing Team) nebo šestý Martin Smolka (MX Kids Academy Dobřany z.s.). Sedmou pozici drží Jan Veselý (JB MX Racing) a osmým nejlepším je Stanislav Pojar.

Ženy

Mezi ženami přebrala vedení Barbora Laňková (Orion Racing Team), která to v Rudníku nebude mít jednoduché. Hned za ní je několik závodnic, které také usilují o mistrovský titul. Je to druhá Lucie Simonová, třetí Aneta Čepeláková (Yamaha Čepelák Racing Team) nebo čtvrtá Jana Antošová. Pátou nejlepší závodnicí je Kristýna Tomišková (Team Motokrosová Škola CZ), na kterou ztrácí dva body šestá Sarah Schnelzer (PH Racing). Sedmá AlinaBarthel (Motosport Chýnov v AČR) už do letošního seriálu z důvodu poranění nezasáhne. Osmá je Vanessa Zimmermanová (MTX Racing Team) ze Slovenska. 

125 ccm 2T

Červenou tabulku lídra seriálu udržel i do Rudníka Seweryn Gazda (Motosport Chýnov v AČR) z Polska, na kterého však stáhl velké bodové konto druhý Martin Červenka (Orion Racing Team). Třetí pozici drží Jakub Jakl (Starling Cross Team). Slibný výkon předvedl Tomáš Ptáček (Cermen KTM Racing Team), který je aktuálně čtvrtý. Pátým průběžného pořadí je Dominik Kučeřík (Orion Racing Team), kterého by v Rudníku mohl přeskočit Martin Závrský (New2 Project). Sedmý je Jan Švandrlík (Q Racing Team) a osmý David Kadleček (Testa Racing Team).

MX2 Junior

Adam Dušek (HT Group Racing Team) má na čele solidní náskok, který si bude chtít udržet i po závodě v Rudníku. Druhé místo drží Radim Kraus, kterého by mohl ohrozit třetí Luděk Černý (MX Team Znojmo). Čtvrté místo drží se svým dvoutaktním speciálem Jiří Matějec(MX Team Znojmo). Pátý je průběžně Petr Rathouský (Orion Racing Team), kterého na předchozím závodě potkalo nešťastné zranění. Šestým nejlepším závodníkem je Jiří Klejšmíd. Sedmým jezdcem pořadí je Jiří Hendrych (Anette Racing Team) a osmičku nejlepších před Rudníkem uzavírá Josef Novák (Cermen KTM Racing Team). 

Páteční přejímky budou začínat v 18:30. Stejně jako po celou sezónu závodní den začíná volnými tréninky v 7:20. První finálové rozjížďky budou odstartovány v 10:50. 

Zvláštní ustanovení pro třetí juniorský závod najdete ZDE. (220-254-zu-rudnik.pdf (autoklub.cz)

Specialitou závodu bude druhé živé vysílání na YouTube, které bude fanouškům do domácího prostředí přenášet Studio4Event. Odkaz na livestream najdete zde – https://www.youtube.com/live/DQOZpoe6NyA?feature=share

V neděli 20.8.2023 se ve stejném areálu uskuteční závod „O pohár Rudnické rokle,“ kde si závodníci hlavních kategorií vyjedou i finanční prémie! Třída 125 ccm pojede zároveň s MX2, ale vyhlášena bude zvlášť. Veškeré informace k závodu najdete na fb profilu Rudnická rokle.  (Facebook)

TZ Czech MX Junior

Foto: Pavel Horák, Patrik Procházka

16. 8. 2023