Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Kluky u Písku - 50/65/85ccm, 125 2T, MX2

Sobotní závody v Klukách u Písku se vydařily a tak se pojďme ohlédnout, jak to na závodišti vypadalo.

Závod tradičně odstartovala nejnabitější třída do 85ccm.

85ccm

První rozjížďka

Úvod závodu patřil Maximilianovi Erneckerovi z Rakouska, za nímž jel Jirka Klejšmíd, následovaný Antonínem Kabátem. Start úplně nevyšel největším favoritům Julkovi Mikulovi ani Víťovi Markovi. Julek Mikula se však velmi rychle dostal na druhé místo a vzápětí i na vedoucí pozici, kterou si do konce závodu bezpečně pohlídal a do cíle dorazil s náskokem více jak dvanácti vteřin. Stejně suverénně si druhou příčku jistil Maximilian Ernecker. Třetí dojel po hezké stíhací jízdě Víťa Marek. Body za čtvrté umístění si připsal Jiří Klejšmíd a pátý do cíle dorazil Tomáš Ptáček.

Druhá rozjížďka

Na rozdíl od první jízdy skvěle vypálil do druhé rozjížďky Víťa Marek z týmu Cermen, kterého následoval Martin Závrský a Antonín Kabát. Julek Mikula tentokráte na „bráně“ trochu zaspal a start neměl příliš dobrý. Mostecký jezdce s číslem 11 však opět ukázal vyspělý jezdecký výkon a velmi brzy se dostal na druhé místo. Do konce závodu se pořadí na prvních dvou místech již neměnilo. Po velmi vydařené jízdě vyhrál tedy Víťa Marek a druhý byl Julek Mikula. Bronz získal i přes drobné jezdecké chyby Maximilian Ernecker. Čtvrtou příčku obsadil Tomáš Ptáček a pátý byl v cíli Jiří Klejšmíd.

Celkové výsledky:

 1. Julius Mikula 47b.
 2. Vítězslav Marek 45b.
 3. Maximilian Ernecker 40b.
 4. Tomáš Ptáček 34b.
 5. Jiří Klejšmíd 34b.

65ccm

První rozjížďka

Standa Pojar hned od startu nenechal nikoho na pochybách, že chce opět získat plný počet a rozjížďku ovládl suverénně stylem start – cíl. Druhé místo si vybojoval David Widerwill, který na trati sváděl souboj s Němcem Maxem Meyerem, kterého nakonec porazil o téměř čtyři vteřiny. Čtvrtou příčku vybojoval velmi těsně Maxim Zimmerman před Janem Veselým.

Druhá rozjížďka

Druhý start, stejný vítěz, v cíli viděl šachovnicový prapor jako první opět Standa Pojar. Dobrý úvod závodu měl i Matyáš Výleta, kterého však brzy předjel David Widerwill, který si tak opět přivlastnil druhý stupínek. O třetí příčku svedli nelítostný souboj Matyáš Výleta s Filipem Křivanem, který byl nakonec šťastnějším a bral tak dvacet bodů. Pátým v cíli byl Moritz Ernecker z Motosportu Chýnov.

„Zatím jsem se sezónou spokojený až na Kaplici, kde mi selhala technika. Snažím se zajíždět co nejlepší výsledky a přitom se na tréninku začínám seznamovat s větší 85kou,“ prozradil nám letošní lídr s číslem 503, Standa Pojar.

Celkové výsledky:

 1. Stanislav Pojar 50b.
 2. David Widerwill 44b
 3. Filip Křivan 33b.
 4. Max Meyer 32b
 5. Moritz Ernecker 31b.

50ccm

První rozjížďka

Stejně jako před týdnem v Horšovském Týně předvedl nejlepší úvod opět Patrik Nohavica, kterého pronásledoval Josef Vrtal a Hugo Brant. Patrik Nohavica vodil startovní pole téměř celý závod, do devátého kola však jako vedoucí jezdec vjížděl Hugo Brant, který nakonec také rozjížďku vyhrál o pouhé čtyři desetiny vteřiny před Patrikem Nohavicou. Třetí jezdcem byl Josef Vrtal. Čtvrtý do cíle dorazil Tomáš Glogar a pátý Sebastian Pacovský.

Druhá rozjížďka

Pozici nejlepšího jezdce úvodních kol potvrdil i tentokráte rychlý Patrik Nohavica, jenž od startovního roštu znovu vodil. Tentokráte se však již ve druhém kole na vedoucí pozici dostal Josef Vrtal, který před sebe do konce rozjížďky nikoho nepustil a vyhrál. Hugo Brant projel cílem jako druhý. Třetí místo vyjezdil Dominik Hasoň. Patrik Nohavica rozjížďku dokončil na čtvrtém místě a pátý skončil Sebastian Pacovský.

Celkové výsledky:

 1. Hugo Brant 47b.
 2. Josef Vrtal 45 b.
 3. Patrik Nohavica 40b.
 4. Dominik Hasoň 35b.
 5. Sebastian Pacovský 32.

125ccm 2T

První rozjížďka

Petr Rathouský potvrdil svou roli favorita a pokračoval ve skvělé formě, kterou si prozatím drží v průběhu celého seriálu, vyhrál rozjížďku stylem start – cíl. Druhý skončil Adam Máj, který si své místo také držel po celou rozjížďku a v patnácti letech prokazuje velmi dobrou výkonnost. Třetí místo vybojoval Radek Větrovský vracející se po dlouhé pauze způsobené operací kolene, jezdec z týmu JD Gunnex ukázal rychlost již vítězstvím v dopolední kvalifikaci. Čtvrté místo získal Stanislav Vašíček a pátý dojel Luděk Černý.

Druhá rozjížďka

Jezdec Orion Racing Teamu Petr Rathouský nezaváhal ani ve druhé jízdě a opět rozjížďku bezpečně vyhrál. Druhý jezdil více jak polovinu závodu Radek Větrovský, který se však v průběhu závodu propadl a dojel do cíle sedmý. Hezkou jízdou si druhé místo vybojoval opět Adam Máj. Třetím skončil Luděk Černý, čtvrtou pozici uhájil Stanislav Vašíček před Jaromírem Steigerem.

MX2

První rozjížďka

Nejlepší start závodu měl Radim Kraus, kterého však záhy předjel Adam Dušek, který vedl až do posledního kola, ve kterém jej překonal s číslem 717 jezdící Jan Wagenknecht, který i přes pád v průběhu první jízdy ukázal svou rychlost a získal plný počet bodů. Třetí příčku bral Radim Kraus, čtvrté místo získal Tomáš Pikart a pátý dojel Tomáš Švirák.

Druhá rozjížďka:

Skvělý start opět ukázal jezdec týmu 69 racing, Adam Dušek, který se ujal vedení a předváděl od samého počátku krásnou jízdu. Od samého počátku měl však v závěsu vítěze první rozjížďky Jana Wagenknechta a jejich výkon se musel líbit všem přítomným divákům. Vítězství si pro sebe nakonec opět urval Jana Wagenknecht. Druhý dojel Adam Dušek. Třetí příčku znovu vyjezdil Radim Kraus. Čtvrtý byl Tomáš Pikart a pátý Tomáš Švirák. Pořadí prvních sedmi jezdců bylo v obou jízdách naprosto totožné. Pro úplnost dodáváme, že šestý v obou jízdách skončil Radovan Gráč a sedmý Patrik Příhoda.

Děkujeme pořadatelům za přípravu závodů a jezdcům za předvedené výkony.

Seriál MMČR Junior pokračuje 26. září na trati v Karlíně u Čejče.

zpátky nahoru