Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Hradiště u Klatov - 50/65/85ccm

Posledním závodem v Hradišti jsme uzavřeli letošní sezónu MMČR Junior. Počasí bylo ideální, trať skvěle připravená a tvrdé souboje o mistrovský titul nabídly všechny třídy.

Juniorskými mistry pro rok 2020 se nakonec stali Josef Vrtal v kategorii do 50 ccm, Standa Pojar v „pětašedesátkách“ a v kubatuře do 85 ccm Julius Mikula. Již v minulém týdnu získali titul Petr Rathouský ve třídě 125ccm 2T respektive Jan Wagenknecht v MX2 Junior.

85ccm

Mikula Hradiště 85ccm

První rozjížďka

K titulu měl nejlépe nakročeno Julius Mikula, kterého stíhal pouze Víťa Marek. Po startu první rozjížďky se na čele objevil překvapivě Ferdinad Lipka, kterého však brzy předjel Víťa Marek. Špatný start měl naopak Julek Mikula, jenž jízdu začínal ze zadních pozic. Na třetí příčce se pohyboval Dominik Kučeřík. Víťa Marek si v průběhu rozjížďky vybudoval dostatečný náskok a rozjížďku s velkým náskokem vyhrál. Hezkou stíhací jízdu předvedl Julek Mikula, jenž si druhým místem v rozjížďce zajistil titul pro rok 2020. Třetí příčku obsadil Jiří Klejšmíd. Čtvrtý byl Dominik Kučeřík a pátý dojel Tomáš Ptáček.

Druhá rozjížďka

Na startu byl nejrychlejší Víťa Marek, kterého pronásledoval čerstvý mistr Julek Mikula. V prvním kole si pozice vyměnili a diváci mohli sledovat nádhernou bitvu těchto mladých talentů českého motokrosu. Na třetím místě jel Martin Závrský následovaný Jirkou Klejšmídem. V pátém kole udělal Julek Mikula drobnou chybu, upadl a vedení převzal Víťa Marek, vytvořil si náskok, který už do cíle udržel a připsal si druhou výhru. Julek Mikula dorazil se ztrátou necelých pěti vteřin druhý. Martin Závrský se v posledním kole propadl z bronzové pozice až na šestou příčku, třetí nakonec dojel Jiří Klejšmíd, čtvrtý Antonín Kabát a pátý Tomáš Ptáček.

Po závodě nám své dojmy sdělili oba letošní soupeři Víťa Marek i Julek Mikula:

„S dnešním závodem jsem maximálně spokojený, ani jsem to nečekal, protože Jula je velký soupeř. Jsem moc rád, že jsem dnes dokázal vyhrát. Škoda že Julek ve druhé jízdě upadl, protože věřím, že jsme mohli na trati předvádět bitvu až do cíle“ poznamenal k sobotnímu výkonu Víťa.

A co nám prozradil o celé letošní sezóně? „V Jiníně, jsem jel závod s naraženou rukou a nabral rozhodující ztrátu, kterou už jsem nemohl dohnat, protože Julek jel celou sezonu velmi rychle. S druhým místem jsem letos spokojený a myslím, že jsme dokázali předvádět divákům hezké závody.“

A jaké plány má Víťa pro příští ročník? „Pojedu znovu v „pětaosmdesátkách“. Uvidíme, jaké závody bude možné absolvovat v zahraničí. Po příští sezóně se asi pomalu začneme chystat na „stopětadvacítku.“

A jak hodnotil závod i celou sezonu Julek Mikula?

„Při prvním startu jsem zavrávoral, udusila se mi motorka a pak jsem se v půlce rovince trochu šťouchnul s Martinem Závrským takže jsem odstartoval asi předposlední a už jsem to nedohnal. V druhé jízdě jsem byl druhý, ve třetí zatáčce jsem se dostal do vedení, ale pak jsem si v zatáčce vyřadil kvalt a spadl jsem. Víťa mi ujel a já už jsem ho nedokázal zpět dotáhnout,“ zhodnotil obě rozjížďky Julek.

A jak viděl letošní sezónu? „Se sezónou jsem spokojený, povedlo se mi získat titul a myslím, že jsme s Víťou předváděli hezké závody. Škoda, že jsme nemohli jezdit i v zahraničí, ale asi to tak mělo být. Děkuji moc všem, co mě podporují, sponzorům a celé rodině,“ uzavřel své hodnocení Julek.

A co Julek chystá na příští ročník? „Příští sezónu už pojedeme „stopětadvacítky“. Chtěli bychom zkusit Evropu a možná nějaké další závody v zahraničí, ale samozřejmě uvidíme, jaké budou možnosti.“

Celkové výsledky závodu:

 1. Vítězslav Marek 50b
 2. Julius Mikula 44b.
 3. Jiří Klejšmíd 40b.
 4. Antonín Kabát 33b.
 5. Dominik Kučeřík 32b.

Celkové pořadí MMČR junior do 85ccm

 1. Julius Mikula 261b.
 2. Vítězslav Marek 239b.
 3. Jiří Klejšmíd 180b.
 4. Tomáš Ptáček 168b.
 5. Dominik Kučeřík 141b.

65ccm

Pojar Hradiště 65ccm

První rozjížďka

K titulu měl nejblíže Stanislav Pojar, který měl před druhým Davidem Widerwillem náskok osmi bodů. Od startu vyjel k titulu jezdec s číslem 503, tedy prozatímní lídr třídy Standa Pojar, následovaný Dominikem Čižinským a Filipem Křivanem. Naopak David Widerwill měl špatný start a musel se začít velkou stíhací jízdu. První místo se do konce rozjížďky již nezměnilo a Standa Pojar si tak připsal plný počet bodů. O druhé místo sváděl souboj Dominik Čižinský nejprve s Filipem Křivanem a poté s Davidem Widerwillem. Druhé a třetí místo nakonec připadlo týmovým kolegům z Cermenu a to Davidu Widerwillovi a Dominiku Čižinskému, čtvrtý dojel Jan Veselý a pátý Matyáš Výleta.

Druhá rozjížďka

Ve druhé jízdě se ujal vedení David Widerwill před Standou Pojarem a Dominikem Čižinským. I když druhá jízda znovu přinesla plno zajímavých soubojů, tak se pořadí na bedně již neměnilo. Standa Pojar tak získal titul a David Widerwill vyhrál celkové hodnocení závodu v Hradišti díky lepšímu umístění v druhé jízdě. Čtvrté místo v rozjížďce získal Jan Veselý a pátý dojel Matyáš Výleta.

Celkové výsledky závodu:

 1. David Widerwill 47b.
 2. Stanislav Pojar 47b.
 3. Dominik Čižinský 40b.
 4. Jan Veselý 36b.
 5. Matyáš Výleta 32b.

Celkové pořadí MMČR junior do 65ccm

 1. Stanislav Pojar 251b.
 2. David Widerwill 243b.
 3. Dominik Čižinský 173b.
 4. Maxim Zimmermann 172b.
 5. Matyáš Výleta 170b.

A jak zhodnotil závod mezinárodní mistr ČR ve třídě do 65ccm Standa Pojar? „Nepovedla se mi druhá rozjížďka a z toho jsem docela smutný, ale jinak se mi závod líbil. Trať se mi tady líbí a dnes byla velmi dobře připravená a byly to hezké závody.“

„S letošní sezónou jsem spokojený, ale mrzí mě technické problémy, které jsem měl v Kaplici a v Karlíně, kde jsem dokonce závod nedojel,“ krátce zhodnotil Standa svou mistrovskou sezónu.

A co chystá na příští ročník? „Připravovat na sezónu se budeme v České republice, pojedu už na „pětaosmdesátce“ a chtěl bych se v seriálu umístit do třetího místa a získat co nejvíce zkušeností v silnější třídě.“

50ccm

Vrtal Hradiště 50ccm

První rozjížďka

V Hradišti potvrdil roli nejlépe startujícího jezdce opět Patrik Nohavica a vypálil z brány jako první. V zádech měl Pepu Vrtala a Hugo Branta, kteří byli před závodem adepty na titul. Patrik Nohavica nakonec do cíle dorazil jako první. Druhé místo nakonec vybojoval Hugo Brant a třetí dojel Pepa Vrtal. Čtvrtý dorazil Dominik Hasoň a pátý Sebastian Pacovský.

Druhá rozjížďka

Na start druhé rozjížďky přijížděl Pepa Vrtal s náskokem osmi bodů na Hugo Branta a titul tak stále mohli získat oba jezdci. Po startu však všem vypálil rybník opět Patrik Nohavica. Druhý odstartoval Pepa Vrtal stíhaný Hugo Brantem, kterého v pátém kole předjel Dominik Hasoň, jenž měl následně pád a nakonec dojel osmý. V cíli byl nakonec první Patrik Nohavica, druhý dojel Pepa Vrtal a třetí místo obsadil Hugo Brant. Čtvrtou příčku si vyjezdil Vojtěch Kuthan a pátý byl Sebastian Pacovský. Mistrovský titul si tak vybojoval Pepa Vrtal.

Své dojmy nám po závodě sdělil i mistr nejmenší kubatury Pepa Vrtal. „Dnes se mi závodilo dobře, trať byla hezky upravená a tak musím pořadatele pochválit. Máme to sem dakeko tak jsem tu teprve podruhé, ale trať se mi tu líbí.“

„Letošní sezóna byla dobrá. Jsem spokojený až na závod v Klukách, kde jsem spadnul, ale vyhrál jsem nakonec mistra tak jsem moc rád. Hugo Brant i Patrik Nohavica jsou dobří jezdci a bylo těžké s nimi závodit. Moc bych chtěl poděkovat celému týmu a taťkovi s mamkou, že mi pomáhají“ poznamenal Pepa k letošní sezóně.

A na co se můžeme u Josefa Vrtala těšit v příští sezóně? „Už pojedu „pětašedesátky“ tak se už těším na větší motorku a snad se mi znovu bude dařit.“

Celkové výsledky závodu:

 1. Patrik Nohavica 50b.
 2. Josef Vrtal 42b.
 3. Hugo Brant 42b.
 4. Vojtěch Kuthan 33b.
 5. Sebastian Pacovský 32b.

Celkové pořadí MMČR junior do 65ccm

 1. Josef Vrtal 206b.
 2. Hugo Brant 196b.
 3. Patrik Nohavica 176b.
 4. Dominik Hasoň 153b.
 5. Sebastian Pacovský 140b.

Letošní sezóna MMČR Junior byla závodem v Hradišti uzavřena. Poslední závod v Dalečíně kde měly závodit jezdci v kategorii do 85 ccm, byl zrušen.

Děkujeme všem jezdcům za účast na závodech i pořadatelům za organizaci.

Gratulujeme vítězům a Těšíme se na příští sezónu.

Foto: Jana Terešáková

zpátky nahoru