čtvrtek, 07 květen 2015 09:44

Pozvánka MMČR Junior „Lorenc – Logistic 2015“, Nová Paka, 1.5.2015

Na státní svátek, v pátek 1. května 2015, se stěhuje seriál juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc - Logistic 2015“ na tradiční trať do Nové Paky. Úvodní březnový závod v Netolicích již napověděl, kdo jsou favorité v jednotlivých třídách a také opět ukázal, že je o náš mistrák zájem i mezi zahraničními jezdci. Motokrosová trať v Nové Pace sousedí s možná ještě známější autokrosovou tratí, společný mají pouze malý kus ve spodní části areálu Štikovské rokle.

Pořadatelem závodu je AMK v AČR Nová Paka a duše tamního motokrosu Marek Haman nás před závodem informoval: „Trať máme nachystanou, počasí je optimální a nyní jen trochu s obavou sledujeme předpovědi počasí, které hlásí nějaké srážky. Byla by škoda, kdyby to mělo při nějaké bouřce uplavat, v rozbahněném terénu se pak špatně pohybuje s těžkou technikou, aby se škody napravily. Jinak profil tratě zůstal zcela stejný, jako loni.“

Na druhý podnik se samozřejmě chystá přední český juniorský tým Bo Autoprofi Glassgo v čele s Petrem Polákem, který suverénně vyhrál úvodní podnik v Netolicích ve třídě 85ccm. Manažer Jan Froněk dále sděluje: „Závody v Netolicích se vydařily jak ve výsledcích pro náš tým, tak organizačně. Znovu se potvrdilo, že český juniorský mistrák patří k nejlepším v Evropě. Do Nové Paky se těšíme, je to další z kvalitních pořadatelů a já doufám, že se našemu týmu bude dařit stejně jako v Netolicích.“

O stupně vítězů by se měli přijet poprat i jezdci JD 191 KTM teamu v čele s úspěšnými bratry Vondráškovými, Gabo Chetnickým (POL), Adamem Kovacsem (HUN), Tomaszem Wysockim (POL), Sebastianem Tökölym (SVK) a dalšími jezdci.

Motosportklub Málkov v AČR sice bude postrádat zraněného Daniela Stehlíka, po absenci v Netolicích by se však měl již objevit Jakub Terešák, úspěšný jezdec začátku letošní sezóny v EMX125 a další týmoví junioři.

Týmu Motosport Chýnov tentokrát nebude chybět juniorská hvězda Rene Hofer v kategorii 85ccm. Ten před závodem z Rakouska vzkazuje: „První podnik českého mistráku jsem bohužel musel vynechat kvůli kvalifikaci na ME ve Slovinsku, kde jsem skončil druhý. Nová Paka pro mě bude v MMČR Junior letošní premiérou a už se tam moc těším, je to jedna z nejhezčích tratí v Čechách. Ostatně já jezdím závodit do Čech vždy rád, je tam spousta hezkých tratí a organizace závodů bývá také na dobré úrovni.“ Jihočeský tým v Nové Pace samozřejmě doplní i další závodníci.

Manažer Cermen TeamuVíťa Marek před závodem v Nové Pace bilancuje: První juniorský mistrák, který se jel na pěkně připravené, technické trati v Netolicích, dopadl pro naše jezdce celkem dobře. Dařily se jim starty a i během závodů se pohybovali na předních pozicích. Kromě zdlouhavé přejímky jsme byli se závodem celkem spokojeni. Na druhý závod do Nové Paky se moc těšíme, neboť pojedeme na trati v našem regionu, a tudíž už na ni naši kluci dříve závodili. Všichni se tak budou snažit své umístění z Netolic potvrdit, nebo ještě vylepšit. Zastoupení budeme mít opět ve všech třídách a v 65kách si navíc odbude svoji mistrovskou premiéru teprve devítiletý Viktor Pražák.“

Úspěšně se o motokrosový potěr stará také Petr Masařík, který sice nemá přímo svůj tým, ale předává své zkušenosti mladým jezdcům hned z několika motokrosových týmů. Důkazem toho je vítězství jeho svěřence Antonína Kabáta ve znovuobrozené třídě 50ccm v Netolicích: „U Tondy rozhodly starty, ale rozhodně to nebylo lehké vítězství. I ve třídě 50ccm se totiž bojuje jak se patří. V Nové Pace bude po zranění závodit i Adam Máj ve třídě 65ccm. Po zranění to nebude mít lehké, ale věřím mu na umístění v první osmičce, je to bojovník“. V Nové Pace se objeví i další junioři, které tento skromný bývalý vynikající motokrosař trénuje, jako například Julius Mikula a nebo Jiří Nacházel. „O něm v budoucnu určitě ještě uslyšíme“, doplňuje Petr Masařík.

Ve třídě 65ccm by neměli chybět Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola a také jezdec Bo Autoprofi Glassgo TeamuRadek Větrovský, kteří se mezitím velice úspěšně účastnili závodů EMX této třídy. Ve třídě 85ccm si bude na medailové pozice jistě brousit zuby jezdec týmu MAX2 Jiří Matějec, který si z Netolic odvezl bronz. Zároveň se na startu se ve Štikovské rokli může objevit i mnoho kvalitních jmen ze zahraničí, aniž by předem potvrzovali svou účast. Tím je český juniorský mistrák rozhodně zajímavý.

Tak se určitě sejdeme již tento pátek v Nové Pace, kde budeme svědky další dělby bodů o letošní juniorské motokrosové tituly!

Evžen Zadražil

tiskový mluvčí seriálu