Vytisknout tuto stránku
pondělí, 26 září 2022 23:08

Report Karlín u Čejče

Karlín u Čejče hostil v sobotu 24. září další podnik seriálu MMČR juniorů a žen, sobotní závodní den byl radostný především pro motokrosařku Barboru Laňkovou z Orion Racig Teamu, která zvládla vypjatý souboj s Anetou Čepelákovou a získala svůj třetí titul mezinárodní mistryně České republiky kategorie žen.

85 ccm

V kategorii do 85 ccm se první jízda vydařila nejlépe dosavadnímu lídrovi seriálu Markovi Novákovi s číslem 369, který zvítězil před svým největším letošním soupeřem Martinem Červenkou, jenž po boji porazil třetího Davida Widerwilla. Čvrtý dojel Dominik Valter a pátý Adam Hruška. Druhou jízdu opět nejlépe zahájil Marek Novák, jistější výkon ve druhé rozjížďce však podal Martin Červenka a získal plný počet bodů a Marka Nováka odsunul na druhé místo, třetí dojel Valter Dominik, na čtvrté příčce dojel Jan Švandrlík a pátý skončil David Kadleček.

65 ccm

Karlín patřil letos suverénovi třídy do 65 ccm slovenskému reprezentantovi Maximu Zimmermannovi, jenž první jízdu opanoval stylem start cíl, za svými zády přivezl s číslem 525 Dominika Hasoně, třetí místo obsadil Josef Vrtal, čtvrtý dojel Tomáš Glogar a pátý Hugo Brant. Druhá rozjížďka se nesla ve stejném duchu jako první, od samého úvodu kraloval Slovák Maxim Zimmermann na Husqvarně, druhé místo vybojoval opět jistý Dominik Hasoň. Na třetím místě dojel Hugo Brant, který v posledním využil zaváhání Tomáš Glogara, jenž dojel nakonec čtvrtý před Patrikem Nohavicou

50 ccm

Rakušan Elias Eder v první jízdě nejmenších závodníků ve třídě do 50 ccm ovládl rozjížďku před svým největším pronásledovatelem letošní sezóny Davidem Podešvou, třetí místo obsadil Matej Masár ze Slovenska před Pavlem Motisem. První pětku uzavřel Eddi Haustein na stroji Gas Gas. Druhou rozjížďku opět nejlépe rozjel Elias Eder, celý sedm kol před sebe nikoho nepustil a připsal další plný počet bodů, druhou příčku obsadil opět David Podešva před Matejem Masárem. Čtvrté místo obsadil Oskar Walter a pátý dojel Martin Michalík.

1. Elias Eder 50b.
  2. David Podešva 44b.
  3. Matej Masár 40b.
  4. Oskar Walter 32b.
  5. Martin Michalík 31b.

Ženy

V kategorii žen se již od kvalifikačního tréninku ukazovalo, že nás čeká dramatická bitva o titul i boj o umístění na stupních vítězů sobotního závodu. V první rozjížďce od úvodu prokazovala své kvality Rakušanka Elena Kapsamer, která na svém stroji Gas Gas v barvách Motosportu Chýnov precizní jízdou budovala svůj náskok před zbytkem startovního pole, o druhé místo sváděla boj Barbora Laňková se Sarah Schnelzer, kterou nakonec porazila o necelou vteřinu a srovnala tak bodový zisk v seriálu s dosavadní vedoucí motokrosařskou Anetou Čepelákovou, která v úvodní rozjížďce obsadila šestou pozici. Čtvrtou příčku vyjela Kristýna Tomišková a pátá byla Alina Barthel. Do poslední rozjížďky letošní sezóny kategorie žen najížděly na start s největším očekáváním tři aspirantky na titul MMČR Aneta Čepeláková, Barbora Laňková a Sarah Schnelzer. Od úvodu však nejlépe do závodu vyrazila Elena Kapsamer, za jejíž zády jela Aneta Čepeláková na Yamaze, třetí Barbora Laňková a čtvrtá Sarah Schnelzer, v průběhu jízdy se na druhou příčku dostala Sarah Schnelzer před Anetu Čepelákovou a čtvrtou Barborou Laňkovou. V šestém kole Barbora Laňková překonala Anetu Čepelákovou a do konce rozjížďky jí udržela za svými zády a zajistila si tak zisk mezinárodního mistra České republiky pro rok 2023 kategorie žen. Rozjížďku ovládla Elena Kapsamer před krajankou Sarah Schnelzer, třetí Barborou Laňkovou, čtvrtou Anetou Čepelákovou a pátou Kristýnu Tomiškovou.