pondělí, 20 červen 2022 19:30

V Kaplici jedeme v rámci EMX65 a EMX85

Nadcházející víkend bude v Kaplici patřit juniorům. Covidová opatření loňský závod evropského seriálu EMX 65 a EMX 85 spojený s domácím MMČR juniorů a žen posunula až na první zářijový víkend, letos se do Kaplice bez jakýchkoliv omezení sjedou jezdci již před prázdninami a závody se tentokrát obejdou bez kategorie žen. Tak závodyslibují skvělou podívanou těch nejlepších jezdců třídy do 65ccm a 85ccm zóny North West, kterou naši jezdci v této fázi sezóny absolvují a bojují o nominaci na finálový závod, který se pojede v rámci MX GP v Lokti v polovině července.

Vedoucím jezdce kategorie do 65ccm je Brit Harry Dale, který prozatím posbíral 153 bodů, následuje jej dvojice Holanďanů druhý Kenzo Jaspers se ziskem 140 bodů a třetí je o pouhý bod zpátky Teunis Spijkerman. Nejlepší našim jezdce je Hugo Brant, který drží čtrnáctou pozici se ziskem 60 bodů i přes to, že se nemohl z důvodu zraněni účastnit posledního závodu ve Vellhanu v Německu. Devatenácté místo drží Jan Veselý, který získal 25 bodů. Evropského šampionátu se také již stihli zúčastnit a zkušnosti nasbírat Dominik Hasoň, Tomáš Glogar a Patrik Nohavica. Za zmínku jistě stojí i průběžné páté místo Slováka Maxima Zimmermanna, kterého dobře známe z našeho mistráku.

Ve třídě do 85 ccm vládne Holanďan Gyan Doensen, který posbíral 163 bodů, o třináct bodů zpět je jeho Dani Heitink a třetí místo prozatím drží Freddie Bartlett ze Švédska se 148 body. Naším nejlepším reprezentantem je patnáctý Martin Červenka s 30 body. Osm bodů má na svém kontě David Widerwill, který svůj potenciál ukazoval již při loňských rozjížďkách a letos bude chtít jistě znovu útočit na zisk vysokého počtu evropských bodů. Dalšími našimi jezdci, kteří již letos nakoukli do seriálu EMX 85 jsou Jakub Zahradník, Stanislav Pojar, David Kadleček a Jan Švandrlík.

Pozadu nebudou chtít zůstat ani jezdci domácího seriálu ve třídách do 50 ccm, 125ccm a MX2. Vedoucími jezdci těchto tříd jsou prozatím Rakušan Elias Eder ve třídě do 50ccm, Julius Mikula kraluje 125 ccm 2T a Tomáš Pikart v nejsilnější třídě MX2.

„Loňské závody byly pořadatelsky zvládnuté na výbornou, skvěle připravená trať i zázemí pro jezdce a jejich doprovod, velmi dobrá organizace celého programu obou závodních dní i spolehlivě fungující traťoví komisaři. Věřím, že letošní závody minimálně na stejné úrovní,“ uvedl předseda JURY MMČR junior Václav Vizinger.

V motokrosovém areálu bude v sobotu 25.6. od 18:00 připraven i doprovodný program v podobě MX party, na kterou jsou všichni srdečně zváni.