pondělí, 02 květen 2022 18:59

V sobotu závodíme v Horním Újezdu

Pokračování seriálu MMČR juniorů a žen proběhne v sobotu 7. května v Horním Újezdě, která je velmi dobře známá všem jezdcům kategorie SIDE a QUAD, kteří se pravidelně absolvují závody domácího mezinárodního mistrovství. Na trať o délce 1520 metrů s travnatohlinitým povrchem se mistrovské závody juniorů vrací po pěti letech. Oproti minulým sezónám na trati nenastala žádná výrazná změna. Pořadatelé již od poloviny dubna vehementně pracují na trati, diváckých místech i zázemí celého areálu, aby vše bylo na závody připraveno co nejlépe a všichni účastníci byli maximálně spokojeni.

Chybět na startu bude zcela jistě vedoucí jezdec kategorie do 85ccm David Widerwill, který bohužel utrpěl v Belgii zlomeninu ruky a na trať se nějaký čas nepodívá, všichni tak Davidovi přejeme brzké uzdravení. Nad účastí vedoucí závodnice kategorie žen Anetou Čepelákovou zase visí otazník kvůli nepříjemnému zranění prstu na ruce.

Úvodní závod v Horažďovicích nám ukázal, že i letošní sezóna bude plná dramatických soubojů ve všech třídách. I přes absence některých jezdců bude startovní listina zcela jistě nabitá nejlepšími domácími i kvalitními zahraničními juniorskými jezdci, ženami a všechny diváky tak čeká skvělá podívaná. Předpokládáme, že závody pojedeme dle časového harmonogramu číslo 2, na základě rozhodnutí JURY je však na místě možná změna časového harmonogramu. Pro někteřé jezdce kategorií 85 ccm a MX2 bude závod v Horním Újezdu speciální i v tom, že budou muset správně rozložit své síly, protože hned po závodech budou přejíždět na nedělní závod mezinárodního mistrovství České republiky seniorů v Dalečíně.

Vedoucí jezdci kategorií MMČR juniorů a žen jsou momentálně tito jezdci

50ccm Elias Eder

65ccm Hugo Brant

85ccm David Widerwill

125 ccm 2T Julius Mikula

MX2 Tomáš Pikart

Ženy Aneta Čepeláková