úterý, 29 březen 2022 07:06

V neděli začínáme v Horažďovicích

Start sezóny se nezadržitelně blíží a již v neděli 3. dubna se potkáme na trati v Horažďovicích, kde se stejně jako loni, uskuteční úvodní podnik MMČR juniorů a žen.

Připravenost trati a místních pořadatelů prověřil o uplynulém víkendu přebor SMS VVL, který využilo mnoho juniorských jezdců k tréninku na mistrovský podnik. V neděli jsme tak na trati viděli například vítězství Davida Widerwilla ve třídě do 85 ccm před Stanislavem Pojarem a Markem Novákem. V kategorii do 65 ccm bojovali o bednu Josef Vrtal, Dominik Hasoň a Vojtěch Kuthan. V nejsilnější juniorské kubatuře zase řádila trojice Větrovský, Máj a Pikart. Díky krásnému slunečnému počasí pořadatelé využili i automatický zavlažovací systém podél celé trati, který zde vybudovali v loňském roce.

Hned v pondělí ráno na trať vyjela těžká technika, se kterou pořadatelé provedli na trati největší úpravy. Práce v areálu však budou pokračovat celý týden, aby bylo v neděli kompletně nachystáno ke spokojenosti všech účastníků.

Horažďovice 3

„Myslím, že podařený závod přeboru ukázal, že jsme na první juniorský mistrák dobře připraveni. Na závodech očekávám i velkou zahraniční účast juniorských jezdců všech kategorií a samozřejmě nebudou chybět ani zajímavé zahraniční motokrosařky, které přijedou změřit síly s našimi závodnicemi. Celý organizační tým se těší na hojnou účast mezi jezdci i diváky. Pro všechny je příjemnější pořádat závod bez covidových opatření a tak všechny zveme v neděli do našeho areálu,“ poznamenal Martin Mída, ředitel závodu a předseda Motokros klubu Horažďovice v AČR.

Horažďovice 2

Jménem Martina Mídy také prosíme všechny účastníky o ohleduplnost a respektování pokynů pořadatelů již při najíždění do parkoviště závodních strojů a při výběru parkovacího místa. Každý úvodní podnik se vyznačuje hojnou účastí a pořadatelé se budou maximálně snažit zajistit hladký průběh celého podniku, k čemuž jim výrazně pomůže i ukázněnost všech účastníků závodů.

Administrativní a technické přejímky budou probíhat den před závodem v sobotu 18:00 – 21:00 a v neděli v čase 7:00 – 9:00. Přihlášení do závodu bude stejné jako loni, tj. jezdec dostane přihlášku – technickou kartu na administrativní přejímce na závodišti. Časový harmonogram se bude řídit počtem jezdců spojené třídy MX 2 a 125 ccm 2T. Obě varianty časového harmonogramu jsou zveřejněny na webu.