úterý, 05 říjen 2021 06:26

Pozvánka: Hradiště u Klatov

Poslední závod sezóny pojedeme v sobotu v Hradišti u Klatov. Z juniorského šampionátu uvidíme na trati třídy 50 ccm, 65 ccm a 85 ccm. Společně s těmito třídami se v Hradišti pojede i přebor SMS VVL – ASIAWING – BO MOTOR OIL CUP 2021 ve třídách MX1 – MX2 hobby, MX1 – MX2 s licencí národní a mezinárodní.

Motokrosová dráha se nachází 15km od Klatov směrem na Strakonice, má hlinito - písčitý podklad a snese i velké množství vody, kdy dokážou zvládnout svůj závod i nejmenší jezdci ve třídě do 50ccm. Na trati v současné chvíli probíhají poslední úpravy potřebné k tomu, aby bylo na víkend vše nachystáno. Pro závodníky budou připraveny hodnotné ceny a poháry. Tradicí je slosovatelná vstupenka pro diváky o přilbu.

Třída do 50 ccm zná již svého letošního mistra, kterým se s předstihem stal Patrik Nohavica, jenž z dosavadních čtrnácti rozjížděk nevyhrál pouze dvě. Jezdec s číslem 111 bude mít v Hradišti pronásledovatele především v Tomáši Glogarovi, který je průběžné druhý. Do boje o první místo bude chtít jistě zasáhnout i David Podešva startující s číslem 267 a prozatím okupující třetí místo se ztrátou 34 bodů na Tomáše Glogara. Zároveň však musí dávat i pozor na Slováka Petera Jančiho, který je na čtvrtém místě o pouhé tři body.

Kategorie do 65 ccm je letos nabitá skvělými zahraničními jezdci, se kterými svádí souboje naši jezdci a v Hradišti tomu zcela jistě nebude jinak. Prozatím třetí v pořadí Standa Pojar má Hradiště jako domácí trať a tak zcela jistě nebude dát svou kůži lacino. V letošním ročníku druhý nejrychlejší český jezdec na „pětašedesátce“ Matyáš Výleta však na Pojara ztrácí v celkovém pořadí pouhých pět bodů a tak i on bude v sobotu jistě velmi rychlý a můžeme se těšit na skvělé souboje, se zahraniční enklávou jezdců. Vedoucím jezdcem šampionátu je Rakušan Moritz Ernecker, který drží šesti bodový náskok na druhého Árona Katonu z Maďarska. Dalšími jezdci v pořadí jsou pátý Rakušan Ricardo Bauer, šestý Slovák Maxim Zimmerman a sedmý Němec Max Meyer.

Třídu do 85 ccm vede Martin Závrský před dvojicí z Orion Racing Teamu Dominikem Kučeříkem a Martinem Červenkou. Kučeřík ztrácí 41 bodů na vedoucí příčku a má tak ještě teoretickou šanci na zisk titulu. Na čtvrtém místě za Červenkou je Přemysl Zimek ztrácející 18 bodů. Boj o třetí místo je tak stále otevřený i proto, že Přemysl Zimek vítězstvím v druhé rozjížďce v Přerově ukázal, že zkušenosti, které posbíral v letošních závodech mistrovství Evropy a mistrovství světa nyní v závěru sezóny může využít v boji o pódiové umístění.

Přijďte se podívat na poslední závod juniorského šampionátu, na kterém se rozhodne o mezinárodních mistrech České republiky ve třídách do 65 ccm a 85 ccm.

Foto: Jana Terešáková