pondělí, 20 září 2021 08:14

Pozvánka: V Pacově korunujeme dalšího mistra, možná i dva

V neděli 26. září pojedeme pokračování juniorky v Pacově. Pacovským pořadatelům patří velké díky za rychlou reakci a přijetí nabídky na pořádání závodu po nuceném zrušení závodu na trati v Horšovském Týně. Pacovský propad patří dlouhé roky mezi stálice domácích motokrosových klání, trať je dlouhá celkem 1950 metrů s převýšením 29 metrů. Pro bezpečný pohyb diváků po jednotlivých úsecích trati pomáhá pět podchodů. Nyní v areálu probíhají poslední přípravy a v neděli bude vše nachystáno pro jezdce i ostatní návštěvníky mistrovského závodu juniorů a žen.

V Pacově budeme korunovat dalšího mezinárodního mistra juniorského šampionátu, třída 125 ccm jede svůj poslední závod a o titulu se rozhodne mezi dvojicí Pergel, Máj. Lépe si zatím vede Maďar Bence Pergel, který v dosavadním průběhu sezóny posbíral 281 bodů a na Adam Máje má náskok 23 bodů. Na třetím místě je o dalších 28 bodů zpět Jaromír Steiger. Nikdo další už do hry o umístění na bedně v celkovém pořadí zasáhnout nemůže. Podle předběžných informací ve třídě do 125 ccm pojede i Víťa Marek, který se bude chtít v nedělním závodě jistě probojovat na stupínky nejvyšší, připomeňme, že letos Víťa vyhrál německý seriál ADAC, stal se mistrem Evropy a vicemistrem světa ve třídě do 85 ccm.

V kategorii MX2 je již jistým mistrem Petr Rathouský, který zisk titulu potvrdil vítězstvím v posledním závodě v Kaplici, za ním je průběžně druhý Adam Dušek následovaný maďarskou dvojicí Técsi a Kristof. Na pátém místě je neustále zrychlující Slovák Jaroslav Katriňák, který bude také jistě chtít ukázat, co se svým strojem dovede.

Třídy do 50ccm, 65ccm a 85ccm sice po Pacově pojedou ještě poslední závod v Hradišti u Klatov, ale i tady můžeme v Pacově poznat nového mistra a to ve třídě do 50 ccm, kde má obrovský náskok 72 bodů prozatím suverénní Patrik Nohavica před Tomášem Glogarem. Na třetím místě je Rakušan Tobias Scharinger s dosavadním ziskem 199 bodů.

V „pětašedesátkách“ jsme prozatím svědkem boje české dvojice Pojar, Výleta se zahraničními jezdci v čele s letošním mistrem světa této kategorie Áronem Katonou, který je v průběžném pořadí druhý o pouhých pět bodů za Rakušanem Moritzem Erneckerem i když se neúčastnil úvodního podniku v Horažďovicích. Třetí je Stanislav Pojar a čtvrtý je o pouhý bod Matyáš Výleta.

Třída do 85 ccm má letos díky účasti i ve velkém mistráku skutečně nabitý kalendář a každý závod přináší dramatické souboje. Lídrem třídy je Martin Závrský před dvojicí z Orion Racing Teamu Dominkem Kučeříkem a Martinem Červenkou.

V neděli na trati uvidíme i souboje žen, kde pořadí vévodí Rakušanka Elena Kapsamer o pouhé tři body před Barborou Laňkovu, třetí Lucie Simonová je zpět o dalších patnáct bodů. Na tratích zpět je už i Kristýna Vítková, která po zranění vyhrála tři ze čtyř odjetých rozjížděk.

Přijďte se všichni podívat na skvělé závody a boje o mistrovské tituly.