úterý, 07 březen 2017 10:38

Postupový klíč k nasazení reprezentantů do ME, MS a ME družstev

Budoucnost českého motokrosu leží aktuálně na bedrech juniorů, a proto je potřeba našim mladým nadějím v jejich začátcích a rozjezdu jejich kariéry co nejvíce pomoci, aby se z nich časem stali úspěšní motokrosaři. Cestou může být „Projekt AČR na podporu juniorské reprezentace ČR v MX“. Otevřený je pro všechny naše juniory z kategorií 65, 85 a 125 ccm. O podmínkách i pravidlech, jak se do reprezentace dostat, sděluje její manažer Jan Froněk.


Přinášíme vám postupový klíč k nasazování reprezentantů k závodům ME, MS a ME národů, jak byl schválen MX komisí pro rok 2017.

V průběhu měsíce března se uskuteční tři kontrolní závody a z nich se vyberou nejlepší jezdci ze třídy 65, 85 a 125 ccm, kteří získají finanční dotaci na první tři závody . Tyto kontrolní závody jsou nutné, protože polovina jezdců přechází do starší kategorie a nemůžeme tak vzít ohled na jejich výsledky v předešlém roce . Počty podporovaných jezdců se upřesní až bude jasné, kolik jezdců v jednotlivých kategoriích má zájem o reprezentaci a také podle toho, jaká částka bude pro reprezentaci k dispozici. V každé třídě to budou minimálně dva jezdci. Zatím byli osloveni jezdci z první dvacítky z loňské sezony, ale pokud někteří jezdci přecházeli z kategorie 50ccm nebo nefigurovali v první dvacítce, můžou se sami přihlásit.

Po prvních třech závodech ME se budou podporovaní závodnici aktualizovat dle momentálních výsledků v seriálu ME. Chci motivovat jezdce k tomu, aby se zúčastnili pokud možno všech repre závodů. Finálový podnik v Lokti tak bude pouze jako jeden ze závodů seriálu, ze které ho se bude postupovat na MS juniorů. A i závod MS juniorů bude zase jako jeden závod ze seriálu o postup na ME národů.

Podle stejného klíče budou podporováni jezdci i v dalších projektech AČR.

Pravidla jsou nastavena tak, aby do nich už nemohl nikdo zasahovat a bude záležet pouze na výsledcích každého jezdce . Pokud bude např. v kategorii 65 nebo 85 přetlak jezdců, čtyři jezdci postoupují přímo a pátý jezdec získá divokou kartu, kterou si vyjede na MMČR juniorů v Nové Pace dne 8.7.2017. Pro zisk divoké karty se bude brát v úvahu pouze závod v Nové Pace a postoupí nejlepší jezdec tohoto závodu, který nebude mít zatím zajištěnou účast z ME.

Pokud takto vybraní jezdci do úzké reprezentace budou chtít dosáhnout na reprezentační peníze je nutné se zúčastnit všech podniků ME a MMČR juniorů,“vysvětlil nám manažer juniorské reprezentace Jan Froněk.

Cílem je tedy vystupovat na mezinárodních závodech jako jeden tým, ve kterém si můžeme vzájemně pomoci. Jestliže máte o projekt zájem, určitě neváhejte s účastí na kontrolních závodech, viz níže:


Kontrolní závody:

První kontrolní závod se pojede ve Velkém Oseku v neděli 5.3.2017. Druhý závod se uskuteční v Měcholupech u Žatce ve středu 15. 3. 2017 a třetí bude zároveň v rámci 1. závodu MMČR v Horažďovicích dne 25.3.2017. Z těchto tří kontrolních závodů bude stanovena užší reprezentace na první tři závody.


Shrnutí termínů:

Velký Osek – 5.3.2017
Měcholupy u Žatce – 15.3.2017
Horažďovice – 25.3.2017

Jestliže se chceš dostat výš, nepropásni šanci!