čtvrtek, 05 květen 2016 08:09

Zpráva z Lotyšského Kegumsu

1.5.2016 se jel úvodní závod seriálu EMX 125 mistrovství Evropy, který se již tradičně jede při seriálu závodů mistrovství Světa MX1 a MX2. Na nekonečně dlouhou cestu se vydali i dva čeští jezdci Jakub Terešák a Petr Polák, kteří reprezentují právě třídu dvoutaktních 125. V nabitém poli nejlepších jezdců z celé Evropy byla už kvalifikace náročná, protože na seznámení s tratí mají jezdci jen 10 minut a dalších 15 minut je hned kvalifikačních. Z kvalifikace se pak staví také jezdci podle svého výsledku na start. To se Kubovi a Petrovi povedlo a Kuba skončil na 8.místě a Petr na 12.místě. V sobotním prvním závodě měl velkou smůlu Kuba Terešák, který se po startu dostal do hromadného pádu a odjížděl na 36 místě, v půlce závodu byl už na pěkném 18.místě, ale Kubu zradil motocykl a závod nedokončil. Petr Polák dojel na krásném 14.místě. Ve druhém závodě, který se jel v neděli si dojel Kuba pro body za 15.místo a Petr za místo 17. Další závod mistrovství Evropy se jede již za dva týdny v Italském Arco di Trentu.
V závodě mistrovství Světa si pak dojel pro vítěství ve třídě MX1  Gajser Tim(SLO), druhý byl Cairoli Antonio (ITA) a třetí Fabvre Romain(FRA).
Ve třídě MX2 pak vyhrál Herlings Jeffery(NED), druhý byl Anstie Max(GBR) a třetí Seewer Jeremy(SUI).

Již o tomto víkendu pokračuje Český juniorský mistrák druhým závodem v Horažďovicích tak držíme klukům palce a hlavně bez zranění.