Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka na závody v Kaplici

V sobotu se v motokrosovém areálu Blanská kotlina rozezvučí motory juniorských motocyklů šampionátu EMX 65 a EMX 85. Evropský šampionát se na jih Čech vrací po dlouhých dvaceti letech, pořadatelé se na závody připravují již dlouhou dobu, protože závody EMX 65 a EMX 85 se zde měly konat již minulý rok, ale bohužel byl celý seriál zrušen a tak se tento motokrosový svátek uskuteční až tento víkend. Součástí evropského klání bude i pokračování MMČR juniorů v kategorii do 50 ccm, MX2/125 2T a žen.

Trať Blanská kotlina je známá svou náročností, která donutí jezdce předvádět to nejlepší ze svých jezdeckých dovedností. Délka okruhu je 1800 metrů. Pořadatelé na trati usilovně pracují již několik týdnů a poslední dny přípravy vrcholí a je jasné, že trať bude na závody připravena perfektně, těžká technika je v areálu v plném nasazení.

V průběžném pořadí třídy EMX 65 figuruje se ziskem 72 bodů na krásném třetím místě Standa Pojar, startující na motocyklu KTM. Před ním jsou pouze druhý Viktor Leppälä z Finska a vedoucí Holanďan Dex Van Der Broeck. Budeme Standovi držet palce, aby se mu podařilo uhájit, či případně ještě vylepšit své dosavadní pódiové umístění. Dalším českým reprezentantem figurující v průběžném pořadí EMX 65 je dvanáctý Hugo Brant se ziskem devětadvaceti bodů. Hugo však vynechal závod v Dánsku a účastnil se pouze závodu na Slovensku, kde byl v celkovém hodnocení šestý. Hugo tak jistě pomýšlí na posun ve výsledkové listině směrem nahoru.

Kategorii EMX 85 ovládá náš Víťa Marek, který ze čtyř dosavadních rozjížděk vyhrál třikrát a pouze jednou dojel druhý. Vede se ziskem 97 bodů před druhým Holanďanem Gyanem Doensenem, který jako jediný dokázal Víťu porazit ve druhé rozjížďce v dánském Sonderborgu. Třetí příčka patří prozatím závodnici, také z Holandska, Lotte Van Drunen, která se dokáže vyrovnat svým chlapeckým konkurentům a bojuje pravidelně o pódiové umístění. Ve Velkých Úhercích navíc měla Lotte smůlu, když jí v posledním kole první jízdy spadl řetěz a z průběžného druhého místa dojela nakonec patnáctá. Druhým nejlepší Čechem je čtyřiadvacátý Přemysl Zimek a hned za ním pětadvacátý David Widerwill.

MMČR junior ve třídě do 50 ccm odjede své závody již v sobotu. Jasným favoritem je suverén třídy Patrik Nohavica, který vede se ziskem 247 bodů před druhým Tobiasem Scharingerem, jenž prozatím posbíral 199 bodů a třetím Tomášem Glogarem se 189 body.

Do kategorie žen se po zranění již vrátila Kristýna Vítková, která zajela dobrý závod v Petrovicích u Karviné, kde s prozatímní vedoucí motokrosařskou seriálu, Rakušankou Kapsamer, předvedla krásné závody a tak se máme o víkendu opět nač těšit. Své slovo jistě budou chtít říci i další v pořadí druhá Barbora Laňková, třetí Lucie Simonová, čtvrtá Sarah Schnelzer a pátá Viktorie Lohniská.

Třída 125 2T se nese především ve znamení souboje maďarského reprezentanta Bence Pergela a našeho Adama Máje. Pergel má se ziskem 238 bodů prozatím náskok 24 bodů, ale Adam se ještě určitě nevzdává a pokusí se náskok svého soupeře smazat a zabojovat o titul. Dobré výkony předvádí i zatím průběžně třetí Jaromír Steiger, který vybojoval již 185 bodů.

Průběžné pořadí třídy MX 2 vede Petr Rathouský s náskokem 58 bodů před Adamem Duškem, v případě, že si „Pedro" udrží náskok více, jak 50 bodů může již v Kaplici slavit titul juniorského mezinárodního mistra České republiky. Třetí je Maďar Márk Lászlo Técsi, který ztrácí 36 bodů na druhého Duška.

Na závodech bude možné opět využívat elektronickou vývěsku prostřednictvím aplikace Sportity: heslo pro závody je Junior4921

Slavnostní zahájení a představení jezdců proběhne v sobotu 4. 9. v městském parku v 18:30, na zahájení vystoupí zpěvačka Dasha s kapelou Pajky Pajk.

Závodní víkend slibuje zajímavou podívanou. Těšíme se na vás.

zpátky nahoru