Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Víťa Marek vicemistrem světa

Uplynulý víkend se uskutečnilo FIM Mistrovství světa juniorů Řeckém Megalopolis. Českou republiku reprezentovali Stanislav Pojar ve třídě do 65 ccm, Vítězslav Marek a Přemysl Zimek na strojích do 85 ccm a Adam Máj ve třídě do 125 ccm.

Největší pozornost na sebe samozřejmě poutal Víťa Marek, který se při posledním ročníku stal mistrem světa ve třídě do 65 ccm.

V kvalifikaci obsadil velmi dobré třetí místo za vítězným Lotyšem Reisulisem a Italem Barbierim. Přemysl Zimek obsadil jednatřicáté místo.

V první jízdě ukázal Víťa své kvality, když jízdu vyhrál před Maďarem Noelem Zánoczem, který se velmi úspěšně účastnil i našeho domácího MMČR Junior. Třetí dojel Ital Mattia Barbieri. Přemysl Zimek dojel sedmadvacátý.

Druhou jízdu bral Víťa opět pódiové umístění, když skončil na krásném třetím místě. Před naším reprezentantem dojeli pouze dva Italové, druhý Mancini a vítězný Mattia Barbieri, který si vítězstvím v druhé jízdě zajistil titul mistra světa před naším Víťou Markem, jenž získal stejný počet bodů, ale o titul přišel pouze horším umístěním ve druhé jízdě. Třetí skončil celkově Noel Zanocz. Náš Přemysl Zimek bohužel do druhé jízdy nenastoupil a celkově je klasifikován na devětatřicátém místě.

Víťa Marek Greece

Ve třídě do 65 ccm obsadil Standa Pojar v kvalifikaci desáté místo, vítězem se stal Standovo soupeř z domácího „mistráku“ Maďar Áron Katona, který s přehledem ovládl i první rozjížďku před druhým Italem Uccellinim a třetím Francouzem Goyerem. Standa Pojar skončil na patnáctém místě.

Druhou jízdu vyhrál opět Katona, tentokrát s více jak dvanáctivteřinovým náskokem před druhým Goyerem a třetím Uccellinim. Náš Standa Pojar si ve druhé jízdě polepšil a získal dvanáct bodů za deváté místo.

V celkové klasifikaci se tak suverénním vítězem stal Katona před druhým Goyerem a Uccellinim. Pojar byl devátý s celkovým počtem osmnácti bodů. Jediný slovenský reprezentant v Řecku byl Maxim Zimmerman, který skončil bez bodu na třiadvacátém místě.

Adam Máj ve třídě do 125cm skončil v kvalifikaci třiadvacátý. První jízdu jasně opanoval vítěz kvalifikace Nor Osterhagen, který vyhrál o více jak šestnáct vteřin před druhým Italem Latou a třetím Španělem Sanchezem. Adam Máj dojel rozjížďku na patnáctém místě.

Druhé jízdě opět vládl Osterhagen, druhý byl Lata a na třetím místě dojel Holanďan Karssemakers. Adam ve druhé jízdě vybojoval čtrnáctou příčku a celkově obsadil sedmnáctou pozici.

Celkovým vítězem se stal suverénní Nor Haakon Osterhagen, druhou příčku vybojoval Ital Valerio Lata z a třetí skončil Kay Karssemakers.

Děkujeme všem našim jezdcům za reprezentaci.

Nasbírané zkušenosti jistě využijí v dalším pokračování seriálu MMČR junior a ostatních závodech, které ve své slibně nastartované kariéře absolvují a dokáží tak navázat třeba na naše jezdce, kteří nyní sbírají body v seriálu Mistrovství světa jako je Petr Polák a Jakub Terešák ve třídě MX2.

Tito dva čeští reprezentanti jsou stálými účastníky seriálu a statečně se perou se světovou konkurencí. Jezdec českého JD Gunnex KTM Racing Teamu Jakub Terešák v prozatímním průběhu získal osm světových bodů a patří mu osmadvacátá pozice.

Petr Polák má na svém kontě bodů již třiadvacet, když mu nejlépe vyšel poslední závod v belgickém Lommelu, kde získal jedenáct bodů za patnácté a šestnácté místo. Celkově je Petr aktuálně na pěkném dvaadvacátém místě seriálu MS.

Foto: MXGP

zpátky nahoru