Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Rudnická rokle hostila další podnik MMČR

V Rudníku se i přes termínovou kolizi s německým mistrovstvím ADAC sešla velmi slušná konkurence a viděli jsme zajímavou podívanou ve všech třídách. Souboje se odehrály na velmi pěkně připravené a rychlé dráze, kterou lemovala okolní malebná příroda.

„Se závodem jsem velmi spokojený, vše se povedlo na jedničku. Mám radost, že jsme opět měli hojnou účast ve třídě do 50ccm, což je kategorie, která ukazuje jakou budoucnost má motokros. Čím více dětí s tímto sportem začne, tím lépe pro nás všechny, kteří tento sport máme rádi," zhodnotil sobotní klání člen JURY Václav Vizinger.

85ccm

Úvod první rozjížďky patřil dvanáctiletému Markovi Novákovi, který za svými zády vozil Martina Závrského, Tadeáše Klamta a Přemysla Zimka. Do čtvrtého kola však již na prvním místě vjížděl Martin Závrský, který si až do konce své vedení udržel. Se ztrátou více než sedmi vteřin dojel druhý Tadeáš Klamt, třetí byl Rakušan Matthias Stingl, čtvrtý Marek Novák a pátý Jakub Jakl.

Druhá rozjížďka vyšla nejlépe opět Závrskému, který kraloval od startu do cíle, druhý dojel Dominik Kučeřík z Orion Racing Teamu těsně před třetím Přemyslem Zimkem. Čtvrtou pozici vyjezdil Matthias Stingl a pátou příčku obsadil Jakub Jakl.

Celkové výsledky

 1. Martin Závrský 50b.
 2. Matthias Stingl  38b.
 3. Dominik Kučeřík  36b.
 4. Přemysl Zimek  35b.
 5. Jakub Jakl  32b.

65ccm

Stejně jako V Klukách zastavily technické problémy hned v úvodu jízdy Standu Pojara, který tak v boji se zahraničními jezdci ztratil další cenné body. Vítězství si po suverénním výkonu připsal Maďar Áron Katona z Motosportu Chýnov, druhý byl s šestnácti vteřinovou ztrátou Dani Tsankov, třetí přijel vítěz kvalifikace Moritz Ernecker, čtvrtý byl Ricardo Bauer a pátý Matyáš Výleta.

Nejlépe se úvod druhé jízdy vedlo Erneckerovi, který vodil celé startovní pole až do čtvrtého kola, kdy jej překonal skvěle jedoucí Katona a do cíle si vytvořil náskok přes osmnáct vteřin. Dvaadvacet bodů za druhé místo získal Ernecker, který dojel před Tsankovem. Čtvrtou příčku vybojoval Standa Pojar před pátým Matyášem Výletou.

Katona

Celkové výsledky

 1. Árona Katona  50b.
 2. Moritz Ernecker  42b.
 3. Dani Tsankov  42b.
 4. Ricardo Bauer  33b.
 5. Matyáš Výleta  32b.

50ccm

V kubatuře do 50ccm letos vládne Patrik Nohavica, který do Rudníku přijel posilněn i úspěchem z kvalitně obsazeného podniku MX Master Kids, který se jel ve francouzském Rozoy. Patrik dokázal tento kvalitně obsazený závod vyhrát a připsal si tak velký úspěch, k čemuž mu dodatečně gratulujeme. Na vítězné vlně pak pokračoval i v první jízdě v Rudnické rokli, kterou vyhrál před velmi dobře jedoucím Tomášem Glogarem. Třetí byl Tobias Scharinger, čtvrtý David Podešva a pátý Tadeáš Fíla.

Druhou jízdu měl výborný start i nejrychlejší první kola opět osmiletý Tomáš Glogar. Od čtvrtého kola však vedl a nakonec i vyhrál Patrik Nohavica. Tomáš Glogar dojel druhý před Tobiasem Scharingerem. Čtvrtý byl David Podešva a pátý Peter Janči.

Nohavica

Celkové výsledky

 1. Patrik Nohavica  50b.
 2. Tomáš Glogar  44b.
 3. Tobias Scharinger  40b.
 4. David Podešva  36b.
 5. Peter Janči  31b.

Ženy

V kategorii žen pro zranění stále nestartuje Kristýna Vítková a tak byla favoritkou Rakušanka Elena Kapsamer. Předpoklady se potvrdily v kvalifikaci, kterou vyhrála o více jak tři vteřiny před Janou Antošovou a také úvod závodu patřil závodnici Motosportu Chýnov, ale v osmém kole udělala Kapsamer chybu, měla lehký pád, po kterém do ní ještě narazila jedna ze závodnic a než se Kapsamer dostala zpět do závodu, propadla se o několik míst zpět a nakonec dojela pátá. Závod vyhrála Barbora Laňková před Janou Antošovou, třetí Anetou Čepelákovou a čtvrtou Viktorií Lohniskou.

Druhý závod už byl v režii Kapsamer, která se krátce po startu dostala do vedení, které udržela až do cíle. Velmi dobrý výkon z první jízdy však zopakovala i Barbora Laňková, která dojela se ztrátou pouhých dvou vteřin. Třetí místo vybojovala Sarah Schnelzer, čtvrtá byla Lucie Simonová a pátá Jana Antošová.

Laňková

Celkové výsledky

 1. Barbora Laňková  47b.
 2. Elena Kapsamer  41b.
 3. Jana Antošová  38b.
 4. Sarah Schnelzer  35b.
 5. Viktorie Lohniská  33b.

MX2 a 125 ccm 2T

Velkou sportovní úroveň jsme viděli opět při závodech třídy MX2. Plný startovní rošt a dramatické souboje byly důstojnou tečkou závodů v Rudnické rokli. První rozjížďku ovládl s číslem 99 startující Petr Rathouský, který se v probíhající sezóně prezentuje nejvyrovnanějšími výkony. Druhý dojel Adam Dušek těsně před Kristófem Jakobem, čtvrtou příčku vybojoval Daniel Mandys a pátý byl Jiří Matějec.

Ve třídě do 125 ccm 2T byl nejrychlejší vedoucí jezdec průběžného pořadí seriálu MMČR Maďar Bence Pergel, který se statečně pral i s jezdci na silnějších motocyklech kategorie MX2, druhý přijel jeho krajan Roland Noel Liszka a třetí Adam Máj. Čtvrtou příčku obsadil Jaromír Steiger a první pětku uzavřel Matěj Skořepa.

Druhá jízda vyšla nejlépe opět Rathouskému, který si za vítězství start-cíl připsal další plný počet bodů, když zvítězil opět před Adamem Duškem a Maďarem Kristófem Jakobem, kteří divákům předvedli napínavý souboj plný dramatických momentů. Souboj o čtvrté místo jsme viděli i mezi Maďarem Técsim a Mandysem, tento souboj nakonec ovládl zahraniční reprezentant.

Dobrý start měl opět Bence Pergel, který jezdil v popředí absolutního pořadí obou kategorií a „svou" kategorii vyhrál s náskokem osmi vteřin před druhým Matějem Skořepou a třetím Adamem Májem, kterému příliš nevyšel start. Čtvrtou příčku získal Maxmillian Ernecker a pátý dojel Jaromír Steiger.

Rathouský

Celkové výsledky MX2

 1. Petr Rathouský 50b.
 2. Adam Dušek  44b.
 3. Kristóf Jakob  40b.
 4. Daniel Mandys  34b.
 5. Lászlo Márk Técsi  32b.

Celkové výsledky 125 ccm 2T

 1. Bence Pergel  50b.
 2. Adam Máj  40b.
 3. Matěj Skořepa  38b.
 4. Jaromír Steiger  34b.
 5. Maxmillian Ernecker  31b. 

Máj

Všechny Fotografie Josef Štěpán. www.josefstepan.cz

Karlín u Čejče bude hostit další podnik MMČR junior 7. srpna.

zpátky nahoru