Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka Rudník 17.července

V sobotu 17. července se na trati v Rudnické rokli pojede již čtvrtý podnik MMČR juniorů a žen. Trať o délce 1750 metrů přivítá na svém hlinitém povrchu všechny třídy tj. 50, 65 i 85 ccm, ženy i třídy 125 ccm 2T a MX2. Do Rudnické rokle se závod mistrovství republiky v motokrosu vrací po dlouhých 35 letech a tak se místní pořadatelé i fanoušci motocyklového sportu na špičkové domácí i zahraniční jezdce určitě velmi těší.

Pro závod je předběžně počítáno s časovým harmonogramem č.2, dle počtu přihlášených jezdců kategorií 125 ccm 2T a MX2, však může JURY závodu na místě rozhodnout o změně časového harmonogramu!

Opět bude možné využívat elektronické vývěsky prostřednictvím aplikace Sportity, heslo pro sobotní závod je Junior17721.

Ve třídě 125 ccm 2T je v seriálu MMČR nejlepším domácím jezdcem Adam Máj startující s číslem 202 za Starling Cross team a tak jsme před závodem zjišťovali postřehy tohoto šestnáctiletého jezdce.

„S průběhem sezóny jsem zatím docela spokojený. Před sezónou jsem podstoupil operaci ramene a přibližně dva měsíce jsem neseděl na motorce, což bylo znát především v Horažďovicích. V Jiníně už to bylo o něco lepší a v Klukách jsem se už cítil dobře. Před sezónou jsem měl více cílů a to konkrétně titul v domácím juniorském seriálu, umístění v TOP 10 v seriálu ADAC a sbírání zkušeností v seniorském MMČR. Bohužel kvůli situaci s covidem a kolizi termínů se moc závodů v Německu nezúčastním a tak je prioritou titul v MMČR ve třídě 125 ccm 2T. Po dvou závodech jsem věděl, že již na Bence Pergela hodně ztrácím a tak jsem si řekl, že v Klukách zkusím manko co nejvíce snížit, což se mi povedlo a vše je pro zbytek sezóny otevřené. Do Rudníku se těším, protože jsem tam jel loni o putovní pohár a trať byla perfektně připravená. Doufám, že se pořadatelům podaří stejně dobře připravit trať i v sobotu a užijeme si hezké závody,“ uzavřel Adam své hodnocení.

Jestli se Adamovi podaří ovládnout Rudnickou rokli a dostane se do čela třídy 125 ccm 2T se dozvíme v sobotu na závodišti. Stejně tak se můžeme těšit na souboje i v ostatních třídách, protože dosavadní průběh šampionátu ukázal, že se jezdci dokáží svádět zajímavé souboje v každé rozjížďce.

Níže je k dispozici ke stažení Časový harmonogram č.2 a také Zvláštní ustanovení závodu.

Přijeďte podpořit své favority. Těšíme se na setkání.

zpátky nahoru