Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Třetí podnik zavítá do Kluků u Písku

V Klukách u Písku bude o svátečním úterý 6. července pokračovat seriál MMČR juniorů a žen. Kloucká Hořice je trať s hlinitopísčitým povrchem o délce 1700m a závodní rozjížďky zde absolvují opět všechny třídy.

JURY závodu předběžně počítá s časovým harmonogramem č. 2 (viz. níže ke stažení). Na místě bude dle počtu jezdců případně možné provést změnu.

Po dvou odjetých závodech jsou prozatímními lídry kategorií tito jezdci:

Třídě do 50 ccm kraluje Patrik Nohavica z JB MX RACING týmu s plným počtem 100 bodů. Stejně suverénní je i Vítězslav Marek ve třídě do 85ccm a Maďar Bence Pergel ve třídě do 125 ccm 2T. V kategorii do 65 ccm je vedoucím jezdcem loňský mistr Standa Pojar. Rakušanka Elena Kapsamer je vedoucí jezdkyní v kategorii žen a v nejsilnější třídě MX2 vládne Petr Rathouský.

V Jiníně se ve skvělém světle ukázal Jiří Matějec startující na „dvoutaktu“ a právě na motocykl a další postřehy jsme se tohoto mladého jezdce z Ivančic před závodem v Klukách zeptali.

„Dvoutakt mi skvěle sedí, a dokud budu jezdit v MX2 chci na něm pokračovat i nadále, přesedlat bych chtěl až při případném přesunu do třídy MX1. V Klukách jsem nikdy nezávodil, trať znám jen málo z videí, které jsem viděl na internetu. Na závody se moc těším, ale žádné ambice si po nepovedených závodech v Horažďovicích už nedávám. Před Jinínem jsem si řekl, že si chci jízdy hlavně užít a podat dobrý výkon a to se mi povedlo, téhle strategie se budu držet i dál. Nyní nás čeká velmi náročné období, protože se jede 4.7. Pacov MMČR senior, 6.7. Kluky, potom 11.7. zase Jinín v MMČR seniorů a 17.7. Rudník v juniorce. Doufám, že vše klapne, technika vydrží a já si dokážu všechny závody užít a podat co nejlepší výkon. Letos chci závodit na domácích podnicích a jediný mezinárodní závod bych chtěl absolvovat ME v rámci MXGP v Lokti.

Přijďte si užít další dramatické souboje do Kluků u Písku.

zpátky nahoru