pondělí, 14 červen 2021 14:12

V sobotu zavítáme do Jinína, aktualizováno o ZU

Po vydařeném úvodním podniku v Horažďovicích pokračujeme seriálem Junior MX v jihočeském Jiníně, který již letos hostil kvalitně obsazený podnik MMČR Side a Quad.

Při závodech bude opět možnost využívat elektronické vývěsky prostřednictvím aplikace Sportity. Heslo pro sobotní závody v Jiníně je: Junior19621

Časový harmonogram bude opět upřesněn na místě na základě počtu jezdců, kteří na závody dorazí. Opět očekáváme kvalitní účast tuzemských i zahraničních závodníků. Už nyní je však jasné, že již nebude umožněno rozdělení tříd MX2 a 125ccm 2T jak k tomu došlo výjimečně v Horažďovicích, ale pojede se třída spojená, jak jsme avizovali před začátkem sezóny tj. závod MX2 společně se třídou 125 ccm 2T.

Nejkvalitněji obsazenou třídou v úvodním podniku v Horažďovicích byla bezesporu MX2, jejímž vítězem se stal Petr Rathouský z Orionu a tak jsme se tohoto čerstvě plnoletého jezdce před sobotním závodem zeptali na pár postřehů.

„Do Jinína se těším, protože se mi tamní trať líbí, ale je důležité, aby byla dobře připravená. Nemám rád „uklouzané“ povrchy, ale věřím, že pořadatel určitě trať připraví kvalitně. V Horažďovicích se mi závod povedl a hlavně jsem rád, že jsem dokázal vyrovnaně závodit se Švýcarem Gwerderem, kterého jsem již párkrát na závodech v zahraničí potkal a byl rychlejší než já, ale v Horažďovicích jsme byli vyrovnaní. Už jsem si zvykl na silnější motorku a musím říct, že mě ta jízda i víc baví než na „stopětadváce“, je to větší zábava. Juniorský mistrák mám dobře rozjetý, a pokud nezměníme plány a podaří se nám absolvovat všechny závody, chtěl bych získat titul.“

Petr Rathouský společně s ostatními jezdci nám jistě chystají další zajímavou podívanou plnou ostrých, ale fair soubojů, tak se již těšíme na krásnou sobotu.

Zvláštní ustanovení zveřejníme v nejbližší možné době.