Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Skvělý úvodní podnik v Horažďovicích

Kvalitní a široké startovní pole jezdců ve všech třídách, příjemné počasí, skvěle připravená trať a pěkná divácká návštěva, to všem jsme viděli při úvodním podniku MMČR Junior v Horažďovicích.

85ccm

Juniorka tradičně začíná soubojem jezdců na strojích o objemu do 85 ccm, zde byl jasným favoritem Víťa Marek, který suverénně ovládl již kvalifikaci. V první rozjížďce se však Víťovi nevydařil start a začínal tak ze zadních pozic. Naopak skvěle vyrazil Přemysl Zimek s číslem 423, který úvodní minuty závodu vodil za svými zády celé startovní pole. Do třetího kola však již vjížděl na vedoucí pozici Víťa Marek a až do konce rozjížďky si budoval náskok na ostatní jezdce. Druhý dojel Martin Závrský, třetí Dominik Kučeřík, čtvrtou pozici obsadil nakonec Přemysl Zimek a první pětici uzavřel Jiří Halama.

Ve druhé jízdě už Víťa Marek vyhrál závod stylem start – cíl, druhý byl v cíli se ztrátou 33 vteřin opět Martin Závrský a bronzový opět Dominik Kučeřík. Čtvrtou příčku bral Martin Červenka a na páté pozici přijel do cíle Přemysl Zimek.

Celkové výsledky

 1. 1.Vítězslav Marek50b.
 2. 2.Martin Závrský 44b.
 3. 3.Dominik Kučeřík 40b.
 4. 4.Přemysl Zimek 34b.
 5. 5.Jiří Halama30b.

65ccm

Na startovní rošt vjížděl první jako vítěz kvalifikace Moritz Ernecker. Mladý Rakušan měl také nejlepší start do závodu, následoval jej loňský mistr Standa Pojar. Ernecker měl však v úvodním kole menší pád a tak se vedení ujal úřadující domácí šampion, jenž si vedení udržel až do cíle i přesto, že měl za sebou již rozjížďku ve třídě do 85ccm, kterou se rozhodl v úvodním závodě také absolvovat. Na druhém místě dorazil do cíle Němec Max Meyer, krásný souboj o třetí příčku zvládl Matyáš Výleta před čtvrtým Janem Veselým. Moritz Ernecker, který se v průběhu závodu nevyvaroval ještě jednoho drobného pádu, dorazil do cíle na pátém místě.

Druhá rozjížďka se nesla ve znamení krásného souboje dvojice Výleta – Pojar. Nejlepší start si připsal Matyáš Výleta, do vedení ve však záhy dostal Standa Pojar, aby si pak opět pozice prohodili a nakonec si tak do cíle pro vítězství dojel jezdec s číslem 555, Matyáš Výleta. Druhou příčku si s přehledem pohlídal Standa Pojar před Maxem Meyerem, čtvrtý byl Maxim Zimmerman ze Slovenska a pátý opět Moritz Ernecker.

Po závodu jsme se zeptali Standy Pojara na jeho postřehy ze závodu.

„Jsem rád, že jsem vyhrál třídu do 65ccm. Nebylo to vůbec jednoduché, na konci druhé jízdy už mi asi trochu docházely síly a Matyáše jsem nedokázal porazit. Na silnější „pětaosmdesátce“ je to úplně jiná jízda, uvidíme, jak to bude v dalších závodech, ještě nevím, jestli pojedu zase obě třídy. Dnes to byly hezké závody.“

Celkové výsledky

 1. Stanislav Pojar47b.
 2. Matyáš Výleta45b.
 3. Max Meyer42b.
 4. Jan Veselý33b.
 5. Moritz Ernecker32b.

50ccm

Úvodní jízdu nejmladších závodníků ovládl Patrik Nohavica, který si perfektním výkonem připsal plný počet bodů. Na druhém místě dojel vítěz dopolední kvalifikace Tadeáš Fíla, kterému se příliš nepodařil start a svou stíhací jízdou dokázal dotáhnout až ke stříbrné pozici. Třetí dojel Slovák Janči, čtvrtý Scharinger z Rakouska a páté místo si vybojoval Tomáš Glogar.

Druhá rozjížďka byla předčasně ukončena z důvodu pádu, naštěstí se po zásadu lékařské služby závodu ukázalo, že se vše obešlo bez zranění, což bylo pro všechny to největší vítězství. Plný počet bodů si připsal opět nejrychlejší Patrik Nohavica, druhý byl Peter Janči, třetí Tadeáš Fíla, čtvrtou pozici získal Tomáš Glogar a první pětku uzavřel Tobias Scharinger z Rakouska.

Celkové výsledky:

 1. Patrik Nohavica50b.
 2. Peter Janči 42b.
 3. Tadeáš Fíla42b.
 4. Tomáš Glogar34b.
 5. Tobias Scharinger34b.

Ženy

Ve třídě žen všichni očekávali souboj mezi českou závodnicí Kristýnou Vítkovou a Rakušankou Elenou Kapsamer, tento předpoklad se naplnil a obě závodnice kralovaly již od startu a odskočily zbytku závodnic o velký kus. Lepší z dvojice byla nakonec Vítková, která zvítězila o více jak pět vteřin. Za druhou Kapsamer dojela Lucie Simonová, následovala Barbora Laňková a pátá Jana Antošová.

Druhá jízda se od startu vyvíjela stejně jako první a slibovala opět vyrovnanou bitvu, jenže Elena Kapsamer na konci úvodního kola chybovala a propadla se pořadím na páté místo. Vítková tak již ve druhém kole jela zcela osamocená a bezchybnou jízdou si připsala i druhé vítězství. Kapsamer, si během třetího kola vzala zpět druhé místo, na kterém dojela až do cíle. Třetí a čtvrté místo obsadily stejně jako v první jízdě Lucie Simonová a Barbora Laňková a pátá dojela Sarah Schnelzer z Rakouska.

Celkové výsledky:

 1. Kristýna Vítková50b.
 2. Elena Kapsamer44b.
 3. Lucie Simonová40b.
 4. Barbora Laňková36b.
 5. Sarah Schnelzer31b.

MX2

Nejvíce nabitou třídou byla bezesporu MX2. První rozjížďku poznamenal pád většího počtu jezdců, z nichž mnoho patřilo k favoritům na umístění na stupních vítězů. Nejlepším jezdcem v úvodu byl Pavel Dvořáček s číslem 1, následoval Jákob Kristof a Petr Rathouský, který se svou dynamickou jízdou brzy ujal vedení, které si uhlídal až do konce a připsal si velmi cenné vítězství. Druhý dokončil rozjížďku Maďar Kristof, výborné třetí místo získal Daniel Stehlík, čtvrtý byl Švýcar Gwerder a pátý Radim Kraus.

Krásnou podívanou přinesla druhá jízda. Bitvu o přední příčky ve skutečně světové kvalitě předvádělo několik jezdců a my jsme rádi, že v tomto souboji si vedli skvěle i naši jezdci Rathouský s Venhodou. Vítězem se stal jezdec Orion Racing teamu Petr Rathouský, druhý dojel Martin Venhoda z Q Racing teamu, třetí byl Mike Gwerder, který dokončil jízdu s poškozenou stupačkou. Čtvrtou příčku obsadil Jakob Kristof a pátý byl Maďar Técsi.

Celkové výsledky:

 1. 1.Petr Rathouský50b.
 2. 2.Jakob Kristof40b.
 3. 3.Mike Gwerder38b.
 4. 4.Daniel Stehlík31b.
 5. 5.Mark Laszlo Tecsi28b.

125ccm 2T

Posledními jezdci, kteří se v Horažďovicích představili, byli ve třídě do 125ccm 2T. Vítězem se stal maďarský jezdec Bence Pergel, který vyhrál suverénně s náskokem čtrnácti vteřin před naším reprezentantem Julkem Mikulou, který loni získal titul ve třídě do 85ccm. Třetí místo obsadil Adam Máj s číslem 202. Čtvrtý byl Maximilian Werner a páté místo získal Jakub Nevima.

Druhý závod si opět podmanil Bence Pergel, který dokázal porazit všechny své pronásledovatele opět s velkým přehledem. Všem českým fanouškům udělal opět největší radost Julek Mikula, který bral dalších dvaadvacet bodů za druhé místo. Třetí byl opět Adam Máj. Čtvrtou pozici vybojoval Maximilian Werner z Německa a pátou pozici získal Jaromír Steiger.

Celkové výsledky:

 1. Bence Pergel50b.
 2. Julius Mikula44b.
 3. Adam Máj40b.
 4. Maximilian Werner36b.
 5. Jaromír Steiger31b.

 

Předseda Motokros klubu Horažďovice a zároveň ředitel závodu Martin Mída po konci úvodního podniku MMČR Junior uvedl „Všem jezdcům i jejich doprovodu patří velké poděkování za příkladný přístup před závodem i v celém jeho průběhu. I při velkém počtu jezdců s mnoha špičkovými zahraničními závodníky vše proběhlo bez komplikací  a po celou dobu panoval v našem závodním areálu vzájemný respekt a porozumění. Zároveň děkuji všem, co se na pořádání závodu podíleli. Máme za sebou skvělé závody" 

Seriál MMČR Junior pokračuje v Jiníně 19. června.

Těšíme se na další krásné souboje.

zpátky nahoru