Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Startujeme v Horažďovicích

Konečně jsme se dočkali a v neděli 6. 6. rozjedeme sezónu domácího seriálu Junior MX. Ještě před první rozjížďkou nového ročníku však oceníme nejúspěšnější jezdce toho loňského. V sobotu večer tak proběhne v Horažďovicích na trati v krytém stanu slavnostní vyhlášení seriálu za rok 2020.

Nový ročník s sebou přináší několik změn, o kterých jsme již informovali a nyní před startem přinášíme shrnutí důležitých informací.

Úplnou novinkou je kategorie žen, která nabízí zcela jistě zajímavé zpestření našeho seriálu a diváci budou mít možnost vidět zajímavé souboje našich i zahraničních závodnic.

Dále pojedeme nově spojenou kategorii MX2 a 125ccm 2T. Co se týče kvalifikace, tak pokud bude nad 50 jezdců této společné kategorie, pojedou se dvě kvalifikační skupiny - zvlášť 125ccm a zvlášť MX2. Z každé skupiny postoupí 20 jezdců + 1 náhradník, takže v ideálním případě budeme mít na startu 20 jezdců z MX2 + 20jezdců z třídy 125ccm. V případě, že v jedné z kategorií bude méně jezdců (např. jen 15 jezdců ve třídě 125ccm), tak bude rošt doplněn z druhé třídy - cíl je mít vždycky na startu 40 jezdců. Do 50 jezdců bude kvalifikace v jedné skupině bez rozdílu obsahu a kvalifikuje se 40 nejrychlejší + 2 náhradníci. Vyhlašování pak bude absolutně pro obě třídy dohromady (tj. 125ccm + MX2) a pak ještě zvlášť pouze 125ccm 2T (do 19 let).

Jezdci třídy do 85 ccm navíc pojedou další bodované závody v rámci seniorského MMČR., budou tak mít možnost poměřit své jezdecké schopnosti na dalších tratích v České republice.

Další novinka, kterou budeme od letošní sezóny využívat je Elektronická vývěska prostřednictvím aplikace Sportity, kterou je možné využívat pro operační systémy Android i iOS. Na této vývěsce najdete veškeré důležité informace týkající se právě probíhajícího závodu a nebudete tak muset nikam chodit. Po nainstalování aplikace do telefonu budete moci nahlížet do vývěsek při každém závodu. Na každý závod budeme zveřejňovat heslo, kterým se do aplikace přihlásíte. Pro úvodní podnik v Horažďovicích je heslo: Junior6621

Do Horažďovic na trať Svaté Pole se závody MMČR Junior vrací po dvou letech se. Novinkou na trati, kterou připravil pořádající Motokros klub Horažďovice v AČR, je automatické zavlažovací zařízení, které je instalováno podél většiny závodního okruhu. Jestli bude na závodech možné tuto novinku vyzkoušet, samozřejmě rozhodne počasí, které je v posledních dnech velmi nevyzpytatelné.

A3C4D73A 142C 4A6A 98E8 0D1DE449729F

Vzhledem k očekávané hojné účasti ve všech kategoriích včetně několika zahraničních jezdců startujících v seriálech ME i MS, prosíme všechny účastníky o pečlivé dodržování bezpečnostních a hygienických opatření, které budou na závodišti panovat. Pořadatel maximálním úsilím zajistí co nejlepší organizaci v parkovišti závodních strojů, aby vše proběhlo bez větších komplikací, budou jezdci řazeni dle příjezdu. I z těchto uvedených důvodů bude parkoviště závodních strojů od sobotní půlnoci až do nedělní šesté hodiny ranní zcela uzavřeno.

Administrativní a technické přejímky budou probíhat den před závodem v sobotu 18:00 – 21:00 a v neděli v čase 7:00 – 9:00. Přihlášení do závodu bude stejné jako loni, tj. jezdec dostane přihlášku – technickou kartu na administrativní přejímce na závodišti. Časový harmonogram se bude řídit počtem jezdců spojené třídy MX 2 a 125 ccm 2T. Obě varianty časového harmonogramu jsou zveřejněny na webu.

Při příjezdu do depa obdrží účastníci formuláře k vyplnění potvrzení o negativním výsledku PCR či antigenního testu, testy si zařizují všichni samostatně.

Těšíme se na setkání.

zpátky nahoru