pondělí, 28 září 2020 14:11

Tituly mají Rathouský a Wagenknecht

Po Kaplici jsme zažili další bojové podmínky, tentokráte na trati v Karlíně. Třída do 50 ccm musela být bohužel zrušena, respektive nenastoupil na start žádný z jezdců pro nesjízdnost trati.

Třídy 125ccm 2T a MX2 junior byly pro menší počet závodníků spojené. V reportu však pro přehlednost jednotlivých hodnocení šampionátu uvádíme výsledky odděleně.

Juniorské tituly pro rok 2020 získali Petr Rathouský z Orion Racing Teamu ve třídě 125ccm 2T a také Jan Wagenknecht z Haas Racing Teamu ve třídě MX2. Oběma jezdcům gratulujeme.

Jak vypadal sobotní závod?

85ccm

Obě rozjížďky ovládl letošní lídr Julius Mikula jezdící s číslem 11 na stroji KTM před svým velkým rivalem Víťou Markem startujícím rovněž na stroji KTM. Celkově třetí skončil Jiří Klejšmíd před čtvrtým Tomášem Ptáčkem a pátým Martinem Závrským.

65ccm

Deštivé podmínky nejvíce svědčily Davidovi Widerwillovi, který ovládl obě rozjížďky a připsal si plný počet padesáti bodů. Svým vítězstvím zdramatizoval boj o titul, když před posledním závodem v Karlíně ztrácí na vedoucího Stanislava Pojara pouhých osm bodů. Druhý skončil Slovák Maxim Zimmerman před Matyášem Výletou. Čtvrtou příčku obsadil Dominik Čižinský a pátý byl Stanislav Pojar.

1. Stanislav Pojar 204b.
  2. David Widerwill 196b.
  3. Maxim Zimmerman 143b.
  4. Matyáš Výleta 138b.
  5. Jan Veselý 134b.

125 ccm 2T

Skvělý výkon Adama Máje ve spojení s technickými problémy dosavadního suveréna letošní sezóny, Petra Rathouského znamenal velké drama v boji o titul MMČR Junior ve třídě 125 ccm 2T. Motocykl Petra Rathouského neměl zcela evidentně v první jízdě potřebný výkon, a když Adama Máj rozjížďku vyhrál, ztrácel před druhou jízdou na vedoucí pozici pouhé tři body. Druhou jízdu také ovládl Adam Máj a Petr Rathouský získal dvaadvacet bodů za místo druhé. Oba jezdci tak měli svém kontě 188 bodů a titul tak získal Petr Rathouský pouze na základě většího počtu vítězství v sezóně. Celkově druhý v závodě dojel Stanislav Vašíček, třetí byl Rathouský, čtvrté místo bral Luděk Černý a páté Jaromír Steiger.