Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka a organizační informace: Karlín u Čejče

Již tuto sobotu 26. září hostí Karlín u Čejče další závod seriálu MMČR Junior. Pro třídy 125ccm 2T a MX2 se jedná o poslední závod seriálu a tak se dočkáme korunovace nových juniorských mistrů těchto kubatur.

K titulu má ve třídě 125ccm 2T nejblíže Petr Rathouský z Orion racing teamu, který má výtečnou formu a zároveň náskok dvanácti bodů před Adamem Májem z Fostrade s.r.o.. Na třetím místě je prozatím Luděk Černý z Motosport Chýnov v AČR. Rathouskému vyšel již loňský závod, kdy skončil na třetím místě za Maďarem Kovacsem a Jana Wagenknechtem, oba tito jezdci však v letošní sezóně startují již ve třídě MX2. Papírové předpoklady jsou tedy jasné, největším favoritem na vítězství i na zisk titulu je Petr Rathouský, ale na trati může být vše jinak, stačí malá chyba, technický problém a titul bude slavit některý ze soupeřů.

Druhou třídou, ve které budeme udělovat titul již v sobotu, je nejsilnější kubatura MX2, prozatímním lídrem je Jan Wagenknecht s osmnácti bodovým náskokem před Adamem Duškem. Na třetím místě je Radim Kraus. Vedoucí Wagenknecht zažil v Opatově na „velkém mistráku“ úspěšnou první jízdu třídy MX2, kdy dokázal zvítězit a mohl útočit na velký úspěch, bohužel však ve druhé jízdě musel odstoupit po technických problémech způsobených kolizí s jiným jezdcem. Otázku tedy je, zda si v Karlíně spraví chuť a získá titul juniorského mistra v kategorii MX2, nebo se nakonec bude slavit v týmu 69 racing, jehož barvy hájí Adam Dušek? Teoretickou šanci na titul má i třetí Radim Kraus, který na vedoucí příčku ztrácí 38bodů.

V kategorii 50ccm se jistě můžeme těšit na velké bitvy především mezi trojicí Josef Vrtal, Hugo Brant a Patrik Nohavica, kterým patří prozatímní stupně vítězů a jenž dokáží na trati bojovat o každý metr. V pozadí nebude chtít jistě zůstat ani dvojice Dominik Hasoň a Sebastian Pacovský, kteří také dokáží míchat průběžným pořadím rozjížděk.

Třída 65ccm má letos jasného vedoucího jezdcem, kterým je Stanislav Pojar, jemuž dokáže konkurovat pouze druhý jezdec David Widerwill, a přesto ztrácí již 26 bodů. Ovšem další tři příčky jsou mnohem vyrovnanější, když jsou v těsném rozestupu Jan Veselý, Maxim Zimmerman a Matyáš Výleta. Uvidíme, jestli se na závodišti potvrdí suverenita Standy Pojara, nebo někdo z dalších jezdců dokáže překvapit a urvat vítězství pro sebe.

Kubatura do 85ccm má jako jediná před sebou tři podniky. Po Karlíně pojedeme ještě v Hradišti u Klatov a poté v Dalečíně, kdy se pojede jako součást MMČR družstev. V této třídě nás v každém závodě baví především souboje Víti Marka s Julkem Mikulou a dá se očekávat, že jinak tomu nebude ani v Karlíně. Krásné souboje předvádí velmi často také Jiří Klejšmíd s Tomášem Ptáčkem, když prvně jmenovaný je prozatím třetí o pouhý jeden bod.

Přijďte se podívat na závody a korunovaci dvou nových juniorských mistrů v kategorii 125ccm 2T a MX2.

zpátky nahoru