sobota, 27 září 2014 00:00

Družstva Třebíz

Po zhruba desetileté pauze byl letos vypsán závod MMČR juniorských družstev pro třídy 65ccm, 85ccm a 125ccm, kdy každý tým musel mít po jednom účastníkovi v každé třídě. Podnik se konal v sobotu 27. září v Třebízi u Slaného. Závodilo se systémem, že každá třída měla své dvě samostatné jízdy a počítalo se pět nejlepších výsledků týmu ze šesti dosažených.

Tamní trať je vhodná pro juniorský motokros a krásné podzimní počasí ještě napomohlo tomu, že byly po celý den ideální podmínky a na trati pak přímo učebnicové „kostičky“. Zajímavý mají v Třebízi i catering, který dělají svépomocí. Větší nabídku jídel jsem už dlouho na závodech neviděl a přitom cenovky lidové.

Při skládání týmů měli manažeři problém především s jezdci ve třídě 65ccm, kterých je u nás licencovaných nejméně, přesto se poskládalo celkem devatenáct týmů, což vůbec není špatná účast. Podobně jako na závodech jednotlivců nechyběli ve startovní listině týmů jezdci z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Polska, ale i třeba z daleké Ukrajiny.

Již podle kvalifikačních tréninků bylo jasné, že se o medailové pozice popere maximálně pět týmů. Tím nejambicióznějším však již od počátku tréninků bylo družstvo JD 191 A v mezinárodním složení v podobě Maďara Adama Kovacse, Poláka Gabriela Chetnickiho a Čecha Martina Vondráška. Výborně tito jezdci zajeli také v odpoledních jízdách a škrtaný nejhorší výsledek (třetího místa Martina Vondráška v první jízdě) mluví za vše. Se šesti body se stali jasnými vítězi. Největší konkurencí jim byl tým BOmotorOIL 1, kde předváděl skvělé výkony především Petr Polák ve třídě 85ccm, když vyhrál obě své jízdy. Hodně týmu pomohl také Radek Větrovský dvěma druhými místy ve třídě 65ccm. Dvakrát páté místo jezdce třídy 125ccm Tomáše Kohúta však naději na zlato týmu vzalo. Kluci nakonec skončili druzí. Třetí pozice patřila nenápadně jedoucímu spojenému týmu Orion - Mňuk  Vysoké Mýto, když ani jeden z jezdců sice nevyhrál žádnou jízdu, ale velice vyrovnané výkony bez větších chyb nakonec daly týmu pěkné třetí místo.

Čtvrtí byli jezdci Motosportklubu Málkov 1, kde zajel jako jediný dvakrát pódiové umístění Jakub Terešák ve třídě 125ccm. To už ale na týmové pódium nestačilo. Stejně tak na tom byl celkově pátý tým Motosportu Chýnov I., kde dvěma pódiovými umístěními podobně zaválel pouze Rene Hofer ve třídě 85ccm. Jednou jízdou se slušně blýskl i Michi Sandner ve třídě 125ccm, ale v nejmenší třídě jedoucí Marvin Salzer sice věkem ještě do 65ccm patří, ale celou sezónu už jel na 85ccm a na malé motorce svým vzrůstem působil už spíše těžkopádně. Nakonec zajel pouze dvě sedmá místa. V této třídě týmu chyběl suverénní výkon Adama Kovacse, který byl řekněme „zapůjčen“ právě vítěznému JD 191 týmu, jinak z toho mohlo být pro Chýnov nejhůře stříbro. Překvapením byl výkon druhého družstva Motosportu Chýnov, kde v obou jízdách velice slušně zajeli Jiří Pach a Tom Schilcher. Neztratil se ani Luděk Černý ve třídě 65ccm a tak se ve výsledcích objevili na slušném šestém místě před sedmým Cermen Racing teamem a druhými družstvy týmů JD 191, BOmotorOIL a Motosportklubu Málkov, které uzavřely první desítku.

Juniory ještě čeká poslední závod jednotlivců, který se pojede v sobotu 11. října v Horažďovicích.