Logo
Vytisknout tuto stránku

V Kaplici jsme bojovali s počasím

Druhý podnik MMČR Junior se uskutečnil v Kaplici. Závod byl ovlivněn počasím, silný déšť trať učinil zcela nesjízdnou a tak se všichni museli smířit s tím, že se do svých domovů rozjedou předčasně již po prvních rozjížďkách.

85ccm

Oproti úvodním závodu se v Kaplici závod vydařil Víťovi Markovi, který ovládl již kvalifikaci a tak si pozici na startovním roštu vybíral jako první. Ihned od úvodního kola se Víťa ujal vedení a do konce závodu před sebe nikoho nepustil. Na druhém místě se dlouho držel polský závodník Seweryn Gazda, který se však nakonec propadl startovním polem až na konečnou šestou příčku. Druhé místo v cíli bral po vyrovnané jízdě Maďar Noel Zánocz, bronzový stupínek obsadil suverén úvodního závodu Julius Mikula, který si tímto umístěním udržel průběžné vedení v seriálu. Čtvrté místo obsadil další zahraniční host – Švýcar Lyonel Reichl. První pětku uzavřel Tomáš Ptáček.

65ccm

Závod kubatury do 65ccm ovládl polský jezdec Dawid Zareba, který se do vedení závodu doslova probojoval po špatném startu, ovšem jízda tohoto jezdce s číslem 161 byla perfektní a závod nakonec opanoval s náskokem více jak šestnácti vteřin. Vedoucí jezdec seriálu Standa Pojar získal do hodnocení seriálu dvaadvacet bodů za druhé místo, vedoucí příčku v seriálu však bezpečně uhájil. Třetí dojel další polský závodník Szymon Masarczyk. Čtvrtou příčku získal Rakušan Bauer a první pětku uzavřel David Widerwill.

50ccm

Rozjížďka nejmenších závodníků byla velmi ovlivněna silným deštěm, který se nad Kaplickou tratí přeháněl a jezdcům tak dělala trať velké problémy. Jízdu dokončili s plným počtem kol pouze tři stateční. Nejrychlejším z nich byl Hugo Brant, který se o první místo přetahoval s Pepou Vrtalem, který nakonec bral stříbrnou příčku. Třetím jezdcem, který během závodu objel plný počet 10 kol, byl Sebastian Pacovský a bral tak zaslouženě třetí nejvyšší počet bodů.

125ccm 2T

„Stopětadvacítky“ byly soubojem tria Rathouský, Venhoda, Máj. Dlouho tahal za nejdelší konec Petr Rathouský, který však nakonec ze závodu musel kvůli technickým problémům odstoupit. Vedení tak převzal Adam Máj, jehož stíhal Martin Venhoda, který nakonec rozjížďku dokázal urvat pro sebe a získat prvenství. Máj dojel druhý a „bednu“ doplnil Němec Valentin Kees. Dalšími zahraničními jezdci byli čtvrtý Bence Pergel z Maďarska a pátý Carl Massury z Německa.

MX2

Jan Wagenknecht z Haas racing teamu ovládl v Kaplici MX „dvojky“ s náskokem více jak šestapadesáti vteřin, jednoduché to však během závodu rozhodně neměl a svedl na trati mnoho soubojů, při kterých musel ze svého jezdeckého umění předvést to nejlepší. Největším protivníkem byl Adam Dušek, který měl velmi dobrý úvod závodu a nakonec byl v cíli druhý. Velmi hezký závod zajel také třetí Pavel Dvořáček. Čtvrtý byl Rakušan Markus Rammel a pátým jezdcem v cíli byl Slovák Pavol Repčák.

Průběžné pořadí MMČR po závodu v Kaplici.

50ccm:

 1. Josef Vrtal 69b
 2. Hugo Brant 63b
 3. Doma Paizs 63b
 4. Dominik Hasoň 54b
 5. Sebastian Pacovský 46b.

65ccm:

 1. Stanislav Pojar 72b
 2. David Widerwill 58b
 3. Katona Áron 48b
 4. Jan Veselý 45b
 5. Maxim Zimmerman 41b

85ccm:

 1. Julius Mikula 70b
 2. Noel Zanocz 66b
 3. Vítězslav Marek 56b
 4. Jiří Klejšmíd 48b
 5. Maximillian Ernecker 44b

125ccm 2T:

 1. Martin Venhoda 69b
 2. Bence Pergel 54b
 3. Adam Máj 52b
 4. Petr Rathouský 50b
 5. Lászlo Técsi 44b

MX2:

 1. Ádám Zsolt Kovács 62b
 2. Jan Wagenknecht 62b
 3. Pavel Dvořáček 54b
 4. Adam Dušek 50b
 5. Radim Kraus 43b

Děkujeme všem jezdcům za účast na závodech i pořadatelům za jejich úsilí při úpravě trati. Doufáme, že na dalších závodech budou klimatické podmínky mnohem příznivější. Nejbližším podnikem MMČR Junior bude na začátku září závod v Horšovském Týně.

Kompletní výsledky závodu naleznete v sekci výsledky na úvodní stránce.

© 2016 VV FMS AČR