Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Report: Pokračujeme v Kaplici

Pomalu se nám blíží druhý podnik MMČR Junior, který se tentokráte odjede v sobotu 18.7. na náročné trati v Kaplici.

Všichni junioři budou chtít předvést pěkné souboje, které si nic nezadají se zápolením, které se na trati odehrávalo při „velkém mistráku“ 5.7., kterého se někteří jezdci z juniorského šampionátu také úspěšně účastnili. Samozřejmě chtějí všichni získat do hodnocení seriálu co nejvíce bodů.

Po prvním závodu v Jiníně vévodí jednotlivým kategorií tito borci:

50 ccm Josef Vrtal

65ccm Stanislav Pojar

85 ccm Julius Mikula

125 ccm 2T Petr Rathouský

MX2 Ádám Zsolt Kovacs

Ohlédnutí za loňským závodem aneb jak si vedou loňští vítězové letos?

Loňský závod v „padesátkách“ opanoval trať Jan Veselý, nyní již startující v silnějších „pětašedesátkách“, kde se po prvním závodu nachází na hezkém čtvrtém místě a v Kaplici bude jistě chtít ještě víc.

Šestý červenec 2019 byl minulou sezonu úspěšným datem také pro Víťu Marka, který v Kaplici zvítězil v obou rozjížďkách v kubatuře do 65ccm, stejně jako Honza Veselý i Víťa Marek již „povýšil“ a letos již sedlá motocykl KTM ve třídě do 85 ccm a cíl do Kaplice má jasný, vrátit se na bednu, na kterou v loňské sezóně neomylně patřil závod co závod.

Třída do 85 ccm patřila zahraničnímu jezdci. Úspěšnou skupinu závodníků z Maďarska, účastnící se pravidelně našeho juniorského šampionátu, nejlépe reprezentoval Bence Pergel, který stanul na stupni nejvyšším, když získal 47 bodů. V úvodním podniku letošní sezóny v Jiníně zažil Bence Pergel také úspěšný závod, avšak již v sedle „stopětadvacítky“, a prozatím se ocitá na třetí příčce MMČR za naším duem Rathouský, Venhoda,

125 ccm 2T v roce 2019 také opanoval jezdec ze sousedního Maďarska a to jmenovitě Ádám Zsolt Kovács, který ovládl obě rozjížďky a s plným počtem bodů se postavil na nejvyšší příčku. V letošním roce Kovács formu neztratil a prozatím kraluje stejným způsobem v kategorii MX2, kterou letos vede před Kubou Terešákem.

Juniorská „královská“ kubatura MX2 byla po celou loňskou sezonu, tedy i v Kaplici, záležitostí jezdce s číslem 88 Dušana Drdaje. Dušan táhl trumf v obou jízdách a Kaplici zcela ovládl. V letošním roce startuje Dušan Drdaj již ve třídě MX1, stále však zůstal věrný motocyklu YAMAHA a číslu 88.

Přijďte všichni podpořit mladé jezdce, podívat se na krásné souboje a zažít příjemnou sobotu na trati v Kaplici.

Zvláštní ustanovení a další organizační informace uvedeme během následujících dní.

zpátky nahoru