Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

V Jiníně jsme viděli vydařené závody

I přes týdenní vydatný déšť, který trať v Jiníně řádně promáčel, nakonec juniorské jezdce přivítalo letní počasí a pořadatelé museli v průběhu dne pouštět kropení, aby zmírnili prašnost, která se během rozjížděk vznášela na trati.

Již dopolední kvalifikace naznačila, že se máme při finálových závodních jízdách nač těšit. Všichni jezdci ukázali, že na sobě v závodní pauze pracovali a dokázali zajíždět velmi dobré časy.

85ccm

První rozjížďka:

Jako první se na startovní rošt seřadili jezdci v kategorii do 85 ccm a předvedli v celém závodě několik tvrdých, ale férových soubojů. Po startu se vedení ujal host z Maďarska Noel Zánocz, kterého následoval Víťa Marek. Julius Mikula, vítěz kvalifikace, se při průjezdu prvního kola ocital na šestém místě a začínal svou jízdou dotahovat stupně vítězů. První dva jezdci sváděli vyrovnaný souboj až do sedmého kola, ve kterém udělal chybičku Víťa Marek a propadl se až na patnácté místo. To se již na záda Noela Zánocze lepil Julius Mikula, který svého soupeře dokázal v následném kole překonat. Do konce rozjížďky si své prvenství nejen uhlídal, ale také si vytvořil veliký náskok a šachovnicový praporek uviděl s bezpečným náskokem. Druhé místo také bezpečně udržel Noel Zánocz a bronzovou příčku si vyjel svou spolehlivou a vyrovnanou jízdou Václav Janout. Čtvrté místo obsadil Jiří Klejšmíd a na páté se dokázal dotáhnout Víťa Marek.

Druhá rozjížďka:

Ihned po startu druhé rozjížďky si svůj kalich hořkosti sobotního závodu vypil Víťa Marek, který měl pád a rozjížděl závod z posledního místa. Naopak se start vydařil vítězi první rozjížďky Julkovi Mikulovi, který nenechal nikoho na pochybách o tom, že chce získat plný počet bodů. Naprosto suverénní jízdou start-cíl opanoval druhý závod s náskokem více než půl minuty. Stejným stylem start-cíl si svou druhou příčku zajistil znovu Noel Zánocz a bronz tentokráte bral další zahraniční jezdec Maximilian Ernecker. Čtvrté místo obsadil maďarský jezdec Boton Hateier a pátým jezdcem v pořadí byl Jiří Klejšmíd.

Vítěz Julius Mikula zhodnotil vítězný závod takto:

„Na dnešní závod jsem se už moc těšil. V pauze jsem se připravoval především na kole a když to bylo možné tak i na motorce. Jelo se mi dnes dobře, udělal jsem sice nějaké drobné chybičky, ale nijak mě to nerozhodilo a dokázal jsem vyhrát. Trať byla připravená dobře a myslím, že pořadatelé odvedli dobrou práci. Už se Těším na další závody, kde bych chtěl především ukázat, co umím.“

Celkové výsledky závodu:

 1. Julius Mikula 60b
 2. Noel Zánocz 44b
 3. Maximilian Ernecker 34b
 4. Václav Janout 34b
 5. Jiří Klejšmíd 34b

65ccm:

První rozjížďka.

V kubatuře do 65 ccm nejlépe odstartoval a po prvním kole vedl David Widerwill, který na své „ktmce“ držel za zády Standu Pojara, ten se však na záda svého konkurenta nedíval příliš dlouho a již ve druhém kole se ujal vedení, které udržel až do cíle první rozjížďky. O druhé místo svedli v průběhu závodu boj již zmíněný David Widerwill a Katona Áron, který reprezentuje maďarskou motokrosovou školu. Áron se před Widerwilla dostal na druhé místo v necelé polovině závodu a bezchybnou jízdou si vybudoval celkem jedenácti vteřinový náskok. David Widerwill byl bronzový. Moritz Ernecker z Rakouska obsadil čtvrtou pozici a pátý dojel Matyáš Výleta.

Druhá rozjížďka:

Začátek druhé rozjížďky byl jako přes kopírák té úvodní. Prvním kolem prolétl jako první znovu nejrychlejší David Widerwill, kterého však opět ve druhém okruhu trati předjel nakonec suverénní vítěz Standa Pojar, jenž si přivezl do cíle tentokrát náskok deseti vteřin. Widerwill udržel druhou příčku až do konce rozjížďky a mohl se tak radovat i z celkového druhého místa závodu, v cíli si prohodil umístění z první rozjížďky s maďarem Áronou, který tak dojel třetí. Čtvrtou příčku získal Jan Veselý a pětici nejrychlejších uzavřel opět s číslem 555 jedoucí Matyáš Výleta.

Celkové výsledky závodu:

 1. Stanislav Pojar 50b
 2. David Widerwill 42b
 3. Katona Áron 42b
 4. Jan Veselý 32b
 5. Matyáš Výleta 32b

50ccm:

První rozjížďka:

Nejmenší borci na strojích se na trať vrhli bez respektu jako jejich starší kolegové. Hned po startu se vedení ujal Pepa Vrtal, který se nebojácným výkonem stal vítězem první rozjížďky a žádnému z konkurentů nedal šanci. O druhé místo svedli souboj Dominik Hasoň a Paizs Doma, kdy nejprve tahal za delší konec maďarský jezdec Doma, ale nakonec se z druhého „fleku“ radoval Hasoň. Třetí byl Doma, čtvrté místo obsadil Hugo Brant a pátý byl Patrik Nohavica.

Druhá rozjížďka:

Ve druhé rozjížďce byl po prvním kole opět nejrychlejším jezdcem Josef Vrtal, který se tak ujal vedení, následoval Paizs Doma na druhém místě. Tentokráte však maďarský závodník dokázal Pepu Vrtala předčit a ve čtvrtém kole se tak již ujal vedení, které do konce závodu nepustil. O bronzový stupínek svedli nelítostnou a krásnou závodní bitvu Hugo Brant společně s Patrikem Nohavicou, tento souboj byl ozdobou druhé rozjížďky a vítězně z duelu vyšel nakonec Hugo Brant, který tedy skončil třetí. Čtvrté místo patřilo Patriku Nohavicovi a nejlepší pětici doplnil Dominik Hasoň.

Celkové výsledky závodu:

 1. Josef Vrtal 47b
 2. Paizs Doma 45b
 3. Dominik Hasoň 38b
 4. Hugo Brant 38b
 5. Patrik Nohavica 34b

125 2T:

První rozjížďka:

V prvním závodě na „dospělých“ motorkách jsme viděli dalšího vítěze, který závod opanoval systémem start-cíl a tímto jezdcem není nikdo jiný než Petr Rathouský, který na svých zádech po prvním kole přivezl Bence Pergelu z Maďarska a v závěsu Slováka Jaroslava Katriňáka. Vítěz kvalifikace Martin Venhoda byl při průjezdu prvního kola klasifikován sedmý. V šestém kole již však stíhal vedoucího Petra Rathouského z druhého místa. Venhoda s Rathouským předváděli krásnou čistou jízdu a dokázali si bezpečně hájit první dvě pozice. Naopak Katriňák se propadl a rozjížďku dokončil na místě dvanáctém. Pořadí na stupních vítězů se do cíle již neměnilo. Vyhrál Rathouský, druhý byl Venhoda, třetí místo udržel Pergel. Rakušan Florian Dieminger bral čtvrté místo a první pětku uzavřel Adam Máj na stroji KTM.

Druhá rozjížďka:

Druhá rozjížďka se nesla v podobném duchu té první. Závod ovládl znovu Petr Rathouský, který pod dohledem manažera Orion racing teamu Petra Kováře, předvedl bezchybnou jízdu a radoval se tak ze zisku padesáti bodů do tabulky MMČR. Celou jízdu se na Rathouského snažil dotírat Martin Venhoda, který tentokráte lépe odstartoval, ale ani to mu však nepomohlo sobotního suveréna sesadit z vedoucí pozice. O třetí příčku závodili László Técsi a Stanislav Vašíček, přičemž byl úspěšnější prvně jmenovaný. Vašíček tak dojel čtvrtý a pátou příčku si vyjezdil Bence Pergel.

Celkové výsledky závodu:

 1. Petr Rathouský 50b
 2. Martin Venhoda 44b
 3. Bence Pergel 36b
 4. László Técsi 34b
 5. Florian Dieminger 33b

MX2 junior

První rozjížďka:

Třída MX2 junior svou jízdou uzavírala první rozjížďky, které nám všem ukázaly krásné závody a ani tato jízda nebyla výjimkou. V závodě zvítězil Ádám Zsolt Kovács jezdící na Husqvarně, který se do čela jízdy propracoval hned ve třetím kole a po zbytek závodu před sebe již nikoho nepustil. O druhé místo se rozhořela bitva mezi Honzou Wagenknechtem a Jakubem Terešákem. Po úporném boji byl v cíli šťastnějším o pár desetin Wagenknecht. Čtvrtý dojel Pavel Dvořáček a pátý Daniel Stehlík.

Druhá rozjížďka:

Poslední rozjížďku závodní soboty vyhrál znovu Kovács, který sice slavil další vítězství stylem start – cíl, ale především poslední dvě kola jej krásně stahoval, nakonec druhý, Jakub Terešák, který ze svého motocyklu i svého fyzického fondu vydal to nejlepší a po trati doslova letěl za atakem vedoucího závodníka. V cíli jej dělili od zadního kola pouhé tři desetiny. Třetím pod šachovnicovým praporkem pak byl Radim Kraus. Čtvrté a páté místo si rozdělili dva „Pavlové“, rychlejší byl Slovák Pavol Repčák a páté místo bral český Pavel Dvořáček.

Celkové výsledky závodu:

 1. Ádám Zsolt Kovács 50b
 2. Jakub Terešák 42b
 3. Jan Wagenknecht 37b
 4. Radim Kraus 35b
 5. Pavel Dvořáček 34b

 

Jinínské závody se vydařily na výbornou, na trati jsme viděli přes 150 jezdců, krásné souboje, nadšení u všech závodníků, kteří mohli po dlouhé pauze bojovat o mistrovské body a my se již všichni těšíme na další závody, které proběhnou 18.7. v Kaplici.

Děkujeme všem zúčastněným, kteří se na podniku podíleli za velmi dobrou organizaci závodu.

zpátky nahoru