Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka na MMČR Junior, Jinín, 13.10.2018

Poslední díl série Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc – Logistic 2018“ uvítá tuto sobotu, 13. října známá trať v Jiníně. Pod novým nájemcem Jaroslavem Kalným tento areál Autoklubu ČR vzkvétá a úspěšnou generálkou na tento podnik byl srpnový závod jihočeského KP, kam přijelo přes 220 jezdců.

Závod pořádá MX-Enduro Park Jinín a šéf tohoto klubu Jaroslav Kalný nám před závodem sdělil: „Trať je naoraná, v její zadní části je nově udělána písková zatáčka, upravili jsme v rámci bezpečnosti i posty pro traťové komisaře a vybetonovali jsme i posty pro doktory. Momentálně řešíme ještě startovací rošty, takže když to časově dobře dopadne, bude se startovat z kovových roštů jako na MS. Speciálně bych chtěl poděkovat Zdeňkovi Pytlovi a jeho synovi, že jsou hotové nové mycí boxy a samozřejmě i všem dalším lidem s aktivním přístupem při zvelebování této trati i celého areálu, bez nichž by to nešlo. Na vyhlášení závodu i celé sezóny v sobotu navečer bude nachystán slavnostní ohňostroj. Na toto vyhlášení jsme připravili speciální originální plakety…“

Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm 2T a MX2 Junior. Po skončení závodu se jezdcům budou na místě vyplácet prémie za celková umístění v seriálu. Nyní se podíváme, jak vypadá situace na čele jednotlivých tříd před tímto posledním závodem.

Mezi nejmladšími padesátkaři si po celou sezónu nejlépe vedl Marek Novák z SMS Praha. I když ve druhé jízdě při posledním závodě v Krásné Lípě trochu zaváhal, náskok má poměrně velký, nicméně v Jiníně potřebuje k jistému zisku letošního titulu vybojovat ještě 31 bodů. Zajímavý boj se odehraje spíše o stříbrnou pozici, neboť mezi druhým Filipem Křivanem z Extreme Motorsportu a třetím Rakušanem Moritzem Erneckerem z Motosportu Chýnov jsou pouhé dva body. Při jejich případném výpadku ještě mohou o celkovém pódiu přemýšlet i Matyáš Výleta z týmu KRZT a Stanislav Pojar z SMS Praha.

Ve třídě 65ccm vévodí Vítězslav Marek z Cermen Racing teamu, který má vynikající formu a v podstatě nemá v této třídě soupeře. K zisku titulu má už jen bodový krůček. Pevně zabydleni jsou na dalších medailových pozicích Matyáš Červenka z SMS Praha a Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov. Víceméně již jen teoretickou šanci na medailové posty v konečném pořadí seriálu mají Samuel Hendrych a Jan Švandrlík z JD Gunnex KTM RT.

kategorii 85ccm je situace na čele hodně vyrovnaná. Vede ji Tomáš Pikart z JD Gunnex KTM RT, ale na paty mu šlape Adam Máj z SMS Střední Čechy. Je mezi nimi rozdíl pouhých šesti bodů, takže se dá se očekávat velký souboj o letošní titul. O celkový bronz se v této třídě popere stále se zlepšující Julius Mikula z JD Gunnex KTM RT, domácí Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola, anebo Jaromír Steiger z Hrabica Motocross Teamu.

Mezi jezdci třídy 125ccm 2T je již o letošním Mezinárodním mitru ČR rozhodnuto. Stal se jím již na posledním závodě v Krásné Lípě Jan Wagenknecht ze Straling Cross teamu. „Honza v byl v Krásné Lípě opět stoprocentní a završil velmi úspěšnou sezónu předčasným ziskem titulu. Do Jinína už pojedeme v klidu, ale to neznamená, že bychom chtěli přerušit vítěznou šňůru. Závěrem bych chtěl jménem celého týmu Honzovi moc poděkovat za vzornou reprezentaci týmu. Moc si vážíme jeho přístupu k závodění, jehož odměnou jsou dosažené výsledky…!“, skládá hold mladému úspěšnému jezdci manažer týmu Jan Špaček. O zbylá místa na pódiu se poperou Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola a Petr Rathouský z týmu Orion Racing. „Minule na závodě v Krásné Lípě dokázal Petr Rathouský jaký je bojovník, tak doufám, že to předvede i v Jiníně. Honza Wagenknecht má zaslouženě titul v kapse, ale boj se ještě rozpoutá o druhé až čtvrté místo - je to otevřené a věřím, že to Petr úspěšně zvládne…“, informuje manažer týmu Petr Kovář. O tyto místa bude jistě usilovat ještě Radim Kraus z Motosportklubu Málkov nebo Jiří Hendrych z AMK Zejax Moto Klubu Chrudim.

 

Ve třídě MX2 Junior přijede s jasným cílem získat letošní titul úspěšný český juniorský reprezentant Jakub Terešák z Motosportklubu Málkov. Bodově nastejno jsou se ztrátou 32 bodů Martin Vondrášek z JD Gunnex KTM RT a Pavel Dvořáček z SMX RT Rudník. Na jejich případné zaváhání musí už jen spoléhat Denis Dvořák z SMS Pardubice nebo Petr Játi z SMS Praha. Poslední závod v barvách týmu MAX2 bude absolvovat Jiří Matějec, který bude chtít co možná nejlepším výsledkem poděkovat tomu týmu za spolupráci před přestupem k týmu HT Group Racing. Další rychlý Junior a úspěšný český reprezentant Petr Polák z JD Gunnex KTM RT má bude závod sledovat pouze jako divák.

V neděli bude v Jiníně na programu další závod VVL Asiawing Bo-Motoroil Cupu.

Najděte si o víkendu cestu na jih Čech, podívat se, co nového se od posledně vybudovalo v jinínském areálu a hlavně pak zafandit mladým motokrosovým závodníkům!

Program v sobotu odstartuje v 7:40 hod. tréninkem třídy 85ccm, odpolední rozjížďky pak v 12:35 hod.

 

Evžen Zadražil

tiskový mluvčí seriálu MMČR Junior

zpátky nahoru