Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Report z MMČR Junior v motokrosu, Krásná Lípa, 29.9.2018

Za ideálního počasí a na pěkně přichystané dráze v Krásné Lípě u Chomutova pokračoval v sobotu 29. září předposledním dílem letošní Mezinárodní juniorský šampionát v motokrosu "LORENC LOGISTIC 2018". Do ranních volných tréninků vyrazilo v pěti kategoriích postupně 82 jezdců ze čtyř zemí. Číslo tedy žádné závratné, diváci zkrátka na juniorský motokros moc nechodí. Je to ovšem škoda. Na druhou stranu je fakt, že je již konec sezony - někteří motokrosaři jsou zraněni, Slováci, kteří jezdí k nám tradičně v hojném počtu, tak sem tentokrát nedorazili a Němci, kteří to měli v podstatě za kopcem, tak ti také nepřijeli - další škoda, přesto závody měly svůj strhující náboj v každé třídě a bylo se rozhodně na co dívat.

V nejslabší kubatuře padesátek (9 jezdců) si rozdělili vítězství v rozjížďkách vítěz ranní kvalifikace - Marek Novák (SMS Praha) a rakouský závodník Moritz Ernecker jedoucí v dresu MOTOSPORT CHÝNOV. Celkově po součtu dvou jízd, tak bral zaslouženě vítězství v Krásné Lípě Ernecker (47b.), před Markem Novákem (43b.) a Filipem Křivanem (Extreme Motorsport Racing, 42b.). 4. Stanislav Pojar (SMS Praha, 38b.) 5. Tadeáš Bubeník (RESCATOR Racing, 31b.) 6. Matyáš Výleta (KRTZ motorsport, 31b.). Průběžně vede seriál nadále Novák (190b.), druhý je Křivan (171b.) a třetí Ernecker (169b.).

 Ve třídě pětašedesátek (19 pilotů) nedal nikomu šanci Vítězslav Marek (CERMEN RT, 50b.), který jasně s velkým náskokem opanoval již kvalifikaci a později i obě "rundy". Dvakrát druhý dojel Martin Červenka (SMS Praha, 44b.) a 2x třetí Dominik Kučeřík (MOTOSPORT CHÝNOV, 40b.), 4. Samuel Hendrich (36b.), 5. Stanislav Pojar (SMS Praha, 31b.), 6. Přemysl Zimek (27b.), nejlepší cizinec byl 11. Ferenc Orlov (HUN, MOTOSPORT CHÝNOV, 21b.). Před posledním podnikem má tak Marek nadosah titul (197b.), o celkové stříbro si to ještě rozdají druhý Červenka (156b.) a třetí Kučeřík (144b.).

Nejvíce motokrosařů (22) se představilo v kategorii 85 ccm. Před tímto závodem měli dva jezdci stejný počet bodů (Adam Máj a Tomáš Pikart), a proto si to tady kluci rozdali mezi sebou také o průběžné vedení. Od rána si ovšem počínal skvěle Tomáš Pikart (JD GUNNEX KTM RT, 50b.) a svoji dominanci přenesl i do odpoledních bojů. Druhý Adam Máj (SMS Střední Čechy, 44b.) bojoval jako lev i v druhém motu - za vítězem zaostal pouze 2 vteřiny. Po napínavém průběhu byl nakonec třetí do party Julius Mikula (JD GUNNEX KTM RT, 38b.), 4. Daniel Mandys (AMK ZEJAX MOTO KLUB Chrudim, 34b.), 5. Jaromír Steiger (Hrabica Motocross Team, 31b.), 6. Jiří Klejšmíd (AMK ZEJAX MOTO KLUB Chrudim, 27b.). Smolařem se tady stal Jarda Kalný (Team Motokrosová škola CZ), který první jízdu nedokončil - ve druhé si však spravil chuť, když bral třetí pozici. V seriálu se dostal do vedení Pikart (176b.), šest bodů za ním ztrácí Máj, Mikula (116b.) je třetí. Na posledním závodě v Jiníně to tudíž bude otevřené a hodně napínavé!

Roli jasného favorita ve třídě 125ccm 2T (18 zástupců) zde potvrdil Jan Wagenknecht (STARLING Cross team, 50b.). Letos je Honza rozjetý - nezaznamenal žádnou bodovou ztrátu, vždy byl nejrychlejší. Svoji dominanci předvedl i na dráze v Krásné Lípě a jako jediný má titul již předčasně v kapse. O to větší urputný boj se odehrává o další umístění. V prvním motu to nejdříve pádem zdramatizoval Radim Kraus (Motosport klub Málkov v AČR), ve druhém zase Radek Větrovský (JD GUNNEX KTM RT). A tak o celkovém stříbru nakonec rozhodla vyrovnanost, bojovnost Petra Rathouského (ORION RACING TEAM, 38b.), no a bronz zbyl po tvrdém souboji na Martina Venhodu (Team Motokrosová škola CZ, 38b.), 4. místo bere Větrovský (37b.), 5. Kraus (36b.), 6. Josef Novák (CERMEN RT, 31b.). Primát má už tedy Wagenknecht (200b.), následuje Venhoda (150b.), Rathouský (142b.) a o vavříny se popere i čtvrtý Kraus (131b.). 

V nejsilnější kubatuře MX2 Junior (14 závodníků) dorazil s číslem 1 loňský šampion Dušan Drdaj (YAMAHA Čepelák RT) a chtěl ukázat, že toto číslo neveze jenom tak ze srandy. Ovšem od rána tvrdil muziku jiný borec a to domácí Jakub Terešák (Motosport klub Málkov v AČR). Lídr mistrovství se pochopitelně doma nechtěl zahanbit a jeho výkon, i když neměl nějak oslnivé starty, vždy vygradoval na plné obrátky. Cílem, tak Kuba (50b.) 2x proskákal jako první, před Drdajem (44b.), pochvalu zaslouží za bojovný výkon i vždy třetí Pavel Dvořáček (SMX Racing team Rudník, 40b.), 4. Martin Vondrášek (JD GUNNEX KTM RT, 36b.), 5. Jiří Matějec (TEAM MAX 2 Racing, 32b.), 6. Petr Játi (SMS Praha, 28b.). Terešák (162b.) má k titulu již velice blízko, druhý Vondrášek (130b.) a třetí Dvořáček (130b.) si to rozdají o další pozice na stupních vítězů.

Hostitelem finálového podniku MMČR Junior bude 13. října jihočeský Jinín u Strakonic.

 

Petr Kovář + Evžen Zadražil

 

zpátky nahoru