Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka na MMČR Junior v motokrosu, Krásná Lípa, 29.9.2018

Čtvrtý závod seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018“ se uskuteční na tradiční trati tohoto seriálu tuto sobotu, 29. září v Krásné Lípě u Chomutova.

Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm 2T a MX2 Junior. Společně se utkají jako vždy mladí motokrosaři nejen z ČR, ale i z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Polska.

Pořadatelem podniku je Motosportklub Málkov a duše závodu Vladislav Terešák nás informoval též o akci, která se koná v předvečer závodu: „Závodům bude předcházet páteční freestyle, grilování čuníka a další doprovodný program, který začíná od 16hodin. V sobotu pak bude vyhlašován holeshot pro všechny jízdy a každý vítěz holeshotu pak obdrží tisícikorunovou prémii. Zveme všechny příznivce motokrosu…!“.

A jak to vypadá po třech odjetých závodech na čele jednotlivých tříd?

Třídu nejmladších závodníků 50ccm jasně vede Marek Novák z SMS Praha. Boje se svádějí hlavně o další místa, mezi druhým Filipem Křivanem z Extreme Motorsportu a třetím Rakušanem Moritzem Erneckerem z Motosportu Chýnov. Na medailové pozice si ale brousí zuby také průběžně čtvrtý Matyáš Výleta z KRTZ Motorsport a Stanislav Pojar z SMS Praha.

V kategorii 65ccm se mezitím stal hvězdou Vítězslav Marek z Cermen Racing Teamu, kterému se podařilo nejen dobře zajet na finálovém závodě ME třídy 65ccm, ale dokonce vyhrát první jízdu finálového závodu MS juniorů v Austrálii. A moc nechybělo ani k titulu letošního mistra světa. Výborný výkon se dá od tohoto úspěšného juniorského reprezentanta očekávat i v Krásné Lípě. Druhý v pořadí seriálu je Jan Švandrlík z JD Gunnex KTM RT, avšak jen pouhé čtyři body před Martinem Červenkou z SMS Praha. Průběžně čtvrtý je v této třídě Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov, na páté místo se díky dobrému výkonu v Netolicích probojoval jedenáctiletý Tadeáš Klamt (Yamaha Čepelák RT), kterého do týmu nové angažoval Jiří Čepelák. Tadeáš ale na závěr sezóny přestoupil do třídy 85ccm.

Ve třídě 85ccm vznikla zajímavá situace, neboť do čela průběžné klasifikace se především díky parádnímu výkonu v Netolicích dostal Adam Máj z SMS Střední Čechy. Má ale stejně bodů jako druhý Pikart z JD Gunnex KTM RT, který zatím stále nevyhrál ani jednu jízdu. Díky stabilním výkonům se na bronzovou příčku vyhoupl Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola. Německý juniorský reprezentant Constantin Piller sice v Netolicích chyběl, ale stále mu to bodově dává na čtvrtou příčku, nicméně jen jeden jediný bod před Davidem Vondrákem z JD Gunnex KTM RT, který v průběžné klasifikaci nenápadně šplhá nahoru.

V kategorii 125ccm 2T nemá konkurenci loňský šampión pětaosmdesátek Jan Wagenknecht ze Starling Cross teamu. „Rádi bychom nadcházející víkend navázali na dosavadní výsledky. Honza je v dobré náladě a i když kvůli zranění kolene musel vynechat poslední závod ADAC, do Krásné Lípy přijede v plné síle“, prozradil manažer týmu Jan Špaček. I navzdory ne příliš povedenému poslednímu závodu v Netolicích se na druhém místě drží Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola a třetí je Petr Rathouský z týmu Orion Racing. Petr jede do Krásné Lípy pokud možno udržet svoji třetí pozici. Před tímto podnikem vyrazil na poslední klání německého seriálu ADAC (Holzgerlingen) a věřím, že se v Krásné Lípě popere o bednu, tak jak ho známe z minulých závodů“, dodal manažer týmu Petr Kovář. V Netolicích si celkem polepšil Radim Kraus z Motosportklubu Málkov, na páté místo se probojoval Samuel Hendrych z AMK ZEJAX Moto Klubu Chrudim.

V nejrychlejší třídě MX2 Junior závodí jezdci, kteří se umí výrazně prosadit i v seniorském šampionátu. První místo zaujímá juniorský reprezentant Jakub Terešák z pořádajícího Motosportklubu Málkov. Za ním je dvojice jezdců JD Gunnex KTM RT Martin Vondrášek a letošní bronzový medailista z MS Junior třídy 125ccm Petr Polák, kterému však v celkovém součtu tuzemského seriálu chybí jeden závod. Průběžně čtvrtý je Pavel Dvořáček z SMX RT Rudník před Denisem Dvořákem z SMS Pardubice. Do pořadí na stupních vítězů mohou promluvit i Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák RT nebo Jiří Matějec z týmu MAX2, kteří se také do Krásné Lípy chystají.

 

V neděli bude v Krásné Lípě na programu další závod VVL Asiawing Bo-Motoroil Cupu.

Najděte si o víkendu cestu na sever Čech zafandit mladým motokrosovým závodníkům!

Program v sobotu odstartuje v 7:40 hod. tréninkem třídy 85ccm, odpolední rozjížďky pak v 12:35 hod.

 

Evžen Zadražil

tiskový mluvčí seriálu MMČR Junior

 

 

zpátky nahoru