Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Pozvánka MMČR Junior v motokrosu, Netolice, 5.7.2018

Třetí díl seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018“ se před prázdninovou pauzou uskuteční již tento čtvrtek (státní svátek), 5. července v jihočeských Netolicích na krásné, přírodní trati s poměrně velkým převýšením.

Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm 2T a MX2 Junior. Společně se utkají nejen nejlepší čeští junioři, ale i mladí motokrosoví reprezentanti z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Polska.

Pořadatelem je MSK Netolice a ředitel podniku Libor Matásek nám před závodem sdělil: „Trať bude vzorně nachystána, dali jsme si práci i s vysečením celého areálu, aby se u nás jezdcům a divákům líbilo. Jako pořadatelům je nám ctí hostit podnik Mezinárodního mistrovství ČR a i když jsme se museli v tomto prázdninovém termínu trochu potýkat s problémem především ohledně zajištění personálu, bude vše obsazeno tak, jak má být. Připraveno bude i kvalitní občerstvení.“

A jak to po dvou odjetých závodech vypadá na čele jednotlivých tříd?

Třídu nejmenších závodníků 50ccm zatím bez ztráty bodu ovládá Marek Novák z SMS Praha. Zato za ním je to boj o každý bod, když druhý Rakušan Moritz Ernecker z Motosportu Chýnov a třetí Filip Křivan z týmu Extreme Motorsport mají bodů stejně. Na medailových pozicích v jednotlivých jízdách se už stihli objevit i průběžně čtvrtý Matyáš Výleta z KRTZ Motorsport a Stanislav Pojar z SMS Praha.

V kategorii 65ccm má na čele úctyhodný náskok jednadvaceti bodů Vítězslav Marek z Cermen Racing Teamu. Víťa se měl původně hned po závodech přesouvat společně se svým týmovým kolegou Davidem Widerwillem na poslední zónový závod kvalifikace EMX65 do Holandska. Ten však byl kvůli počasí zrušen, takže se Víťa může plně soustředit pouze na netolický závod. Druhý v pořadí je Jan Švandrlík z JD Gunnex KTM RT, jen dva body před Martinem Červenkou z SMS Praha. Poslední závod v Třebízi si výrazně polepšil i průběžně čtvrtý Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov, konstantní výsledky naopak podává pátý Samuel Hendrych.

Ve třídě 85ccm vznikla celkem paradoxní situace, když Tomáš Pikart z JD Gunnex KTM RT, který sice zatím nevyhrál ani jednu jízdu, průběžně vede. Německý juniorský reprezentant Constatin Piller z bavorského Dingolfingu byl sice suverénní na prvním závodě v Horažďovicích, v Třebízi však několikrát chyboval a celkově mu z toho vychází druhé místo. „Do Netolic pojedu s cílem upevnit třetí místo“, nastiňuje své ambice průběžně třetí Adam Máj z SMS Střední Čechy, který má jedenáctibodový náskok před Jaroslavem Kalným z týmu Motokrosová škola. Zkušenosti v závodech ME sbírá Daniel Mandys z AMK ZEJAX Motoklubu Chrudim a úročí je právě v českém šampionátu, kde momentálně zaujímá průběžné páté místo. Poslední závod v Třebízi ale vyhrál Radek Větrovský z JD Gunnex KTM RT, který na prvním závodě chyběl a jistě se bude chtít po Netolicích vyhoupnout v pořadí seriálu daleko výše.

V kategorii 125ccm 2T přímo skvěle vyšlápl za ziskem titulu loňský šampión pětaosmdesátek Jan Wagenknecht ze Starling Cross teamu. „Honza byl zatím stoprocentní a v Netolicích uděláme vše pro to, abychom na vítěznou šňůru navázali. O víkendu absolvoval závody MMČR Senior v Dalečíně, kde se mu povedla především druhá jízda, a ukázal, že je v dobré jezdecké pohodě“, prozradil manažer týmu Jan Špaček. Druhý je Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola a třetí se stejným bodovým ziskem Petr Rathouský z týmu Orion Racing. Výkyvy ve výsledcích má Radim Kraus z Motosportklubu Málkov, bodově mu to ale dává místo čtvrté, naopak konstantní výkony zaznamenává Rakušan Simon Breitfuss, který se drží na místě pátém.

V nejrychlejší třídě MX2 Junior závodí jezdci, kteří se zcela výrazně prosadili i na posledním seniorském šampionátu v Dalečíně. Jezdcům této třídy chybí v součtu seriálových bodů poslední jízda z Třebíze, která byla odvolána kvůli totální nepřízni počasí (bouřka). První místo zaujímá Jakub Terešák z Motosportklubu Málkov. „Rozhodně přijedu do Netolic bojovat s cílem, abych si udržel červenou tabulku lídra seriálu“, sděluje Jakub své plány. Průběžně druhý je zatím Jan Vondrášek z JD Gunnex KTM RT a třetí lídr evropského šampionátu Rene Hofer z Motosportu Chýnov, kterému chybí jeden závod a neuvidíme ho bohužel ani v Netolicích. Dobře si také počíná průběžně čtvrtý Pavel Dvořáček z SMX RT Rudník a pátý Denis Dvořák z SMS Pardubice.

 

V Netolicích budou dodatečně předány poháry a ceny z Třebíze, kde se kvůli průtrži mračen nakonec nemohlo uskutečnit ani vyhlášení.

Přijďte určitě do Netolic podpořit juniorské motokrosaře v bojích o letošní mistrovské tituly!

Program odstartuje v 7:40 hod. tréninkem třídy 85ccm, odpolední rozjížďky pak v 12:35 hod.

 

Na viděnou s Vámi se těší

Evžen Zadražil

tiskový mluvčí seriálu MMČR Junior

 

 

zpátky nahoru