Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275
Foto: Jana Terešáková Foto: Jana Terešáková

Report z MMČR Junior, Třebíz, 9.6.2018

V sobotu, 9. června pokračoval „Lorenc – Logistic“ MMČR Junior v motokrosu druhým závodem v Třebízi. Na startu se sešlo 110 závodníků z Česka, Německa, Rakouska, Maďarska a Slovenska. Závod předčasně ukončila bouřka před poslední jízdou třídy MX2 Junior. Pro obrovskou nepřízeň počasí nebylo možné uskutečnit ani vyhlášení vítězů. Ti budou dodatečně dekorováni na dalším závodě MMČR Junior v Netolicích.

Pořadatelé závodu z KOSSTA Třebíz Klub v AČR se před závodem paradoxně potýkali s velkým suchem. „Deset dní tu nezapršelo a i když tu máme udělané rozvody vody, tak už ani nebylo při zavlažování vodu z čeho brát“, líčí peripetie v přípravě závodu zástupce pořadatele Stanislav Štros mladší.

Mezi nejmladšími jezdci, tedy ve třídě 50ccm se sešel poměrně malý počet jezdců, přesto z hlavních favoritů nikdo nechyběl. Obě jízdy nakonec vyhrál Marek Novák z SMS Praha, ale neměl to vůbec jednoduché. Za ním se o druhé místo prali dva borci. Filip Křivan z jihočeského Extreme Motorsportu byl především v první jízdě Novákovi důstojným soupeřem, kvůli chybě ve druhé jízdě však nakonec bral až třetí místo, neboť jeho zaváhání využil Rakušan Moritz Ernecker z Motosportu Chýnov, který nakonec bral díky lepší druhé jízdě stříbro.

V kategorii 65ccm se sešla podstatně větší konkurence. Výborný závod zajel Vítězslav Marek, když však jasně ukázal záda. Upevnil si tak průběžné vedení v seriálu této třídy. Výborně si letos vede i Jan Švandrlík z JD GUNNEX KTM RT, který ještě vylepšil svůj výkon z prvního závodu seriálu v Horažďovicích a skončil celkově druhý. Zkušenosti ze závodů EMX65 letos úročí též Dominik Kučeřík z Motosportu Chýnov, který byl v Třebízi celkově třetí. V první jízdě své soupeře druhým místem překvapil královéhradecký Tadeáš Klamt z SMS Pardubice. V té druhé se mu už tolik nedařilo, a tak nakonec skončil čtvrtý před celkově pátým Martinem Červenkou z SMS Praha.

Ve třídě 85ccm dorazil do Třebíze vítěz úvodního horažďovického závodu Němec Constantin Piller. Tomuto pilotovi z bavorského Dingolfingu se ale tentokráte tolik nedařilo, musel dohánět chyby po startu a tak byl nakonec rád za celkové třetí místo. Výborně si naopak vedl Tomáš Pikart z JD GUNNEX KTM RT, který byl dvakrát druhý a v průběžné klasifikaci dokonce vede…! Nestačil pouze na svého týmového kolegu Radka Větrovského, který obě jízdy vyhrál. Čtvrté místo patřilo Adamu Májovi z SMS Střední Čechy a páté místo nakonec bral Daniel Mandys z AMK ZEJAX Moto Klubu Chrudim. V první jízdě se třetím místem blýskl i Maďar Bence Pergel, který dokonce dlouhou dobu vedl, kvůli pohmožděnému prstu na levé noze však do druhé jízdy niž nenastoupil.

Ve třídě 125ccm byla účast poměrně slabá, nicméně Jan Wagenknecht ze Starling Cross teamu nenechal nikoho na pochybách, že to myslí po loňském titulu Mistra ČR ve třídě 85ccm vážně i ve stopětadvacítkách. Vyhrál obě jízdy a suverénně bez ztráty kytičky vede i seriál. Závod se povedl i Petrovi Rathouskému z týmu Orion Racing. Ve druhé třídě dokonce poměrně dlouho vedl, nakonec skončil na pěkném druhém místě. Závod udělal zajímavým též Radim Kraus z Motosportklubu Málkov. Rychlost měl dobrou, ale nakonec se musel spokojit až s třetím místem. Těsně za ním skončil v celkovém součtu bodů Martin Venhoda z týmu Motokrosová škola CZ a pátým místem si v celkové klasifikaci polepšil též Jiří Hendrych z AMK ZEJAX Moto Klubu Chrudim. Druhá jízda této třídy byla předčasně ukončena kvůli bouřce dvě kola před cílem, na pořadí to však žádný vliv nemělo.

Nejrychlejší a zároveň i nejstarší juniorští piloti, tedy třída MX2 Junior, jela z výše uvedeného důvodu pouze jednu jízdu. Ta byla zajímavá hned od samého začátku. Na startu totiž spadli hned tři z hlavních favoritů. Nejlépe se podařilo stíhací jízdu zakončit Jakubovi Terešákovi z Motosportklubu Málkov, když to dotáhl až na první místo! To už se nepodařilo Rakušanovi Markusi Rammelovi, který to dotáhl jen na místo šesté a Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák RT jízdu bohužel ani nedokončil, neboť měl po hromadné kolizi ohnutý brzdový kotouč. Vzhledem k tomu, že na prvním závodě Dušan z důvodu zranění nebyl, dá se hovořit o velice smolném začátku sezóny. Druhý za Terešákem byl nakonec Martin Vondrášek z JD GUNNEX KTM RT, který nejlépe odstartoval, třetí pak Pavel Dvořáček z východočeského SMX Racing Teamu Rudník. Čtvrté místo patřilo Denisu Dvořákovi z SMS Pardubice a body za páté místo si odvezl Jiří Hubálovský z BV Racing Teamu.

Ohledně zbylých termínů kalendáře MMČR Junior nastane drobná změna. Budeme Vás o ní informovat po jednání Komise motokrosu AČR ještě tento týden.

zpátky nahoru