Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

1. kontrolní závod juniorské reprezentace ČR ve Velkém Oseku

První letošní poměření sil mají za sebou čeští juniorští reprezentanti, kteří vyjeli na 1. kontrolní závod do Velkého Oseku v neděli 5. 3. 2017. Je potěšitelné, že ostřejší předsezonní závod si nenechali ujít ti nejlepší, aby potvrdili, že s reprezentací i „kontrolákem“ to myslí vážně. Samotné závody pak nastínily rozložení sil i to, jak jsou někteří po zimní přestávce připravení.

Na náročnou, pískovou trať do Velkého Oseka zamířilo celkem 28 jezdců ze tří tříd v kubaturách 65, 80 a 125 ccm. Závodní podmínky nahrávaly dobrému závodu. Počasí vyšlo a díky Jirkovi Čepelákovi byla i trať velmi dobře připravená. „Všichni jezdci museli absolvovat délku rozjížděk podobnou, jakou pojedou v seriálech mistrovství Evropy,“ sdělil na úvod manažer reprezentace Jan Froněk.

V samotných rozjížďka pak většinou ti nejlepší potvrdili své kvality. V nejnižší kubatuře 65 si to o vítězství rozdali Vítězslav Marek a Julius Mikula. U nich pak do konečného pořadí promluvila lepší poslední jízda u prvně zmíněného. Naopak v 85 se v jasného vítěze vyprofiloval Petr Rathouský. O druhé se naopak přetahovali Tomáš Pikart a Radek Větrovský. Nejvyšší stupínek na pódiu u 125 zase pro sebe naklonil Petr Polák, který v obou jízdách zvítězil, a tak se mohl těšit z prvního letošního vítězství. Za ním skončil na druhém místě Tomáš Pala a na třetím Jiří Matějec. Třídu Open pak ovládl Dušan Drdaj před druhým Jakubem Terešákem a třetím Pavlem Dvořáčkem.

Podle níže přiložených výsledků z tohoto závodu si pak jezdci i jejich treneři můžou naplánovat, jak nejlépe využít poslední měsíc přípravného období k doladěni co nejlepší formy na start prvních ostrých závodů. Jsem rád, že se závodu zúčastnili, až na některé výjimky, ti nelepší z českých juniorů, ač někteří jezdci měli povinnosti ve svých klubech. Seriál dále pokračuje druhým kontrolním závodem v Měcholupech dne 15.3.2017,“ vyzval zainteresované týmy a pozval na další závod Jan Froněk.

Dále se vyjádřil i k setkání s rodiči, které proběhlo bezprostředně po závodě. „Ze schůzky s rodiči vzešel návrh, aby bylo na závodech mistrovství Evropy podporováno více jezdců. Finanční podporu na závody mistrovství Evropy by tak získalo v každé třídě šest jezdců. Podmínkou ovšem je odjetí celého seriálu mistrovství Evropy a českého juniorského mistrovství. Návrh mi přijde jako velmi dobrý a budu ho podporovat. Po skončení závodu v Měcholupech o něm budeme dále jednat a pokud bude většina souhlasit, požádám o schválení Výkonným výborem Svazu motokrosu ČR.“

První kontrolní závod se tedy vydařil dle představ. Nikdo se vážně nezranil, takže všichni můžou startovat na 2. kontrolním závodě v Měcholupech.

zpátky nahoru