pondělí, 23 květen 2016 12:46

V italském Arco di Trentu se jel 14.5. a 15.5.2016 druhý závod seriálu Mistrovství Evropy EMX 125

V italském Arco di Trentu se jel 14.5. a 15.5.2016 druhý závod seriálu Mistrovství Evropy EMX 125.

Závod se jel opět při závodě MX1 a MX2, takže náročnost tratě prověřila opět síly všech závodníků. Důkazem je fakt, že neporazitelný Herlings, který držel sérii 15 vyhraných jízd v řadě, se musel spokojit s druhým místem za prvním Ferandisem z Dánska.Třídu MX 1 vyhrál mohutně podporovaný domácímy fanoušky Antonio Cairoli.

Motosportklub Málkov reprezentov​​al Jakub Terešák a již v kvalifikačních jízdách se blýskl 6.místem v konkurenci 70. jezdců. V samotném závodě se Jakubovi opět nevyvedly moc starty a zvlášť ve druhé rundě, kdy se zahrabal na žebříku a celý peloton naháněl  z posledního místa, famózní stíhací jízdou dojel do cíle na 8.místě, což mu v součtu bodů dalo krásné 7.místo celkově. Dalším českým jezdcem, který jede seriál za fabrický team KTM Giga  Petr Polák se sice dostal do závodu až z last sanc, po několika pádech dojel na 18. a 33.místě. Další závod Mistrovství Evropy se jede za 14 dní ve Španělsku, držíme chlapcům palce.

Již Tento týden se jede též druhý závod německého seriálu ADAC, tentokrát v rakouském Moggersu, na kterém Jakub Terešák přesedlá opět na čtyřtaktní KTM 250SXF.

Více z této kategorie: « Výsledky Horažďovice 2016 Imatra »