Partneři
Menu

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/templates/gk_gamenews/lib/framework/helper.layout.php on line 118

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /srv/_container/_1000412/web/content/www/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Report MMČR Junior Krásná Lípa + pozvánka MMČR Junior Horažďovice

V Krásné Lípě u Chomutova se konal v sobotu, 12. září další podnik juniorského MMČR „Lorenc – Logistic 2015“. Ráno přivítala závodníky docela hustá mlha, která o několik minut zdržela volné tréninky. Počasí se umoudřilo až v druhé polovině dopoledního harmonogramu, což i pořadatelé z Motosport Klubu Málkov v AČR předpovídali. Trať byla pěkně připravená, jako vždy rychlá, nechyběly atraktivní pasáže a pro samotné aktéry byla náročná i na fyzickou připravenost. Před finálovou částí ještě organizátoři srovnali některé důležité úseky a jistou práci s kropením měli i hasiči.

Třída 50ccm: 11 klučíků této nejmladší třídy si to mezi sebou pěkně rozdávalo už od samého začátku. První rundu ovládl teprve sedmiletý Vítězslav Marek (CERMEN Racing Team). Po dobrém startovacím manévru letos poprvé zaznamenal plný počet bodů. Matěj Skořepa (SMS Pardubice) zase nasadil ostré tempo v druhé finálové jízdě. Vyrovnané výkony podal celkově třetí Antonín Kabát (SMS Střední Čechy). Kvůli zranění chyběl dosud vedoucí jezdec Julius Mikula, a tak se do čela se po tomto podniku vyhoupl o pouhé tři body Matěj Skořepa. 

Třída 65 ccm (18 pilotů): Lídr šampionátu Radek Větrovský (BO AUTOPROFI GLASSGO) měl v Krásné Lípě celkem ulehčenou situaci, neboť jeho velký konkurent Martin Venhoda (TEAM MOTOKROSOVÁ ŠKOLA) měl z předešlých závodů vystavenou stopku kvůli zranění. Také zde si rozdělili vítězství v jízdách Radek Větrovský a Patrik Příhoda (CERMEN Racing Team). Oba totiž vždy ve své horší jízdě upadli a to rozhodlo o pořadí na bedně, kdy Větrovský nakonec vyhrál, Příhoda byl třetí a na celkové stříbro dosáhl spolehlivě jedoucí Adam Máj. Smůlu měl druhý z první jízdy Matyáš Chlum (SMS Střední Čechy), protože v druhém dějství havaroval a na své konto si připsal pouze pět bodů. 

Třída 85 ccm: V této třídě do kvalifikačních bojů nastoupilo také 18 zástupců. Suverénem celého dne v této skupině byl rakouský motokrosař Rene Hofer (MOTOSPORT CHÝNOV), byl nejrychlejší v kvalifikaci a po dobrých startech opanoval obě své rundy. S červenou tabulkou jedoucí Petr Polák (BO AUTOPROFI GLASSGO) se totiž v druhé jízdě zdržel po startu v první levotočivé zatáčce a potom musel svou velkou ztrátu dohánět. Po vážném zranění nohy z úvodu sezony se v Krásné Lípě blýskl skvělým umístěním Daniel Stehlík z pořádajícího týmu MOTOSPORT KLUB MÁLKOV V AČR. Daniel se po delší pauze dostává do dobré formy, což potvrdil třetím a druhým místem. 

Třída 125 ccm: Nejvíce závodníků (22) dorazilo do této kubatury. Rozhodně příjemným překvapením pro diváky bylo vystoupení polského dravce jménem Damian Kojs. V Krásné Lípě podal opravdu kvalitní výkon a zaslouženě bral zlato. Kryštof Kouble (SMS Střední Čechy) zabral díky vyhrané druhé jízdě celkově druhou pozici. Průběžně si Kouble navýšil svůj náskok na své soupeře, protože Kojs nejel všechny závody. V průběžném pořadí druhý Rakušan Lukas Prammer (MOTOSPORT CHÝNOV) na tento závod dorazil s poraněnou nohou, jel jen „bodovou údržbu“ a druhé místo udržel. Třetí borec před tímto závodem, domácí Jakub Terešák (MOTOSPORT KLUB MÁLKOV) bohužel nemohl startovat, neboť má stále poraněné koleno. Na bronzový stupínek průběžného pořadí tak nakonec vystoupil dravý jihočeský pilot Rudolf Plch (Extreme Motosport Racing).

Třída MX2 Junior: Pouze 18 závodníku v hlavní třídě je opravdu málo! V této kategorii je suverénem Martin Krč (SZA Racing Team), ale jak to tak bývá, tak i mistr tesař se někdy utne. Po startu druhé jízdy vyrazil jako první a už to vypadalo, že znovu vyhraje. Jenomže najednou Martin do dalšího kola na první příčce nepřijel. V zadní části totiž chyboval, po ošklivém pádu si trochu poškodil motocykl, ale důležité pro něho bylo, že se nezranil a mohl v závodě pokračovat, byť z poslední pozice. Toho pochopitelně využil polský reprezentant Gabriel Chetnicki a v součtu jízd se tak mohl radovat z nečekaného úspěchu. Po zajímavé stíhačce byl nakonec Krč druhý (druhý skončil i celkově) a třetí se umístil Východočech Tomáš Forman, který se tak vyhoupl na čtvrté místo průběžné klasifikace za Jiřího Vozába z SMS Chomutov.

Další podnik juniorského MMČR „Lorenc – Logistic 2015“ se uskuteční na tradiční trati v západočeských Horažďovicích již tuto sobotu, 19. září 2015. Hlavní pořadatel závodu Martin Mída informuje: „Trať je beze změn, pouze úsek za proskakovákami je nově upraven, rozšířen a potok je zcela nově zatrubkován. Pořadatel hlásí již nyní plně připravenou srovnanou dráhu a celý areál připomíná posekáním golfové hřiště. Trať bude stejně jako v loňském roce ještě jako bonus v pátek před závodem naorána a následně celý závodní den udržována kypřící technikou. Aktuální páteční počasí již rozhodne pouze jen o hloubce nakypření. Stejně jako vždy, bude v Horažďovicích startovní pole obohaceno větší zahraniční účastí. V pátek před závodem je připraveno ve stanu občerstvení a pro loňský úspěch i stejná živá hudba.“

Těšíme se na viděnou s Vámi na předposledním závodě juniorského seriálu, kde se již může rozhodnout o letošních mistrech…!

Petr Kovář + Evžen Zadražil

zpátky nahoru